"TK Telekom jest atrakcyjną spółką i pasowałaby do naszej grupy. Proces jej sprzedaży nie został jeszcze zakończony" - powiedział prezes Hawe Paweł Sobków podczas konferencji prasowej.

Poza uczestnictwem w procesie prywatyzacji TK Telekom, Hawe nie prowadzi zaawansowanych rozmów akwizycyjnych z innymi podmiotami, ale przejęcia są możliwe.

"Na dzień dzisiejszy nie są to rozmowy, które by pozwalały na podpisanie jakiegokolwiek listu intencyjnego. Rynek cały czas sondujemy, badamy, nie mówimy 'nie'. Chcemy zweryfikować strategię i wtedy podjąć dalsze kroki związane z działalnością spółki" - powiedział wiceprezes spółki Paweł Paluchowski.

Proces prywatyzacji TK Telekom rozpoczął się w dniu 20 października 2014 r., wraz z opublikowaniem przez PKP S.A. zaproszenia do negocjacji. Pod koniec listopada ub.r. PKP podały, że otrzymały oferty wstępne potencjalnych inwestorów dotyczące nabycia udziałów w TK Telekom. Proces due dilligence spółki przez inwestorów dopuszczonych do dalszego postępowania na podstawie oceny tych ofert miał się rozpocząć przed końcem roku. Na początku kwietnia "Parkiet" podał, powołując się na nieoficjalne informacje, że wyłączność na negocjacje zakupu TK Telekom otrzymała Netia.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 333 mln zł w 2014 r.