"Chcieliśmy pozyskać kapitał na 3-4 lata, ale oferta była mniejsza. Starczy na najbliższe dwa lata. Pewnie będziemy chcieli wyjść na rynek, ale na pewno nie w tym roku. Zysk za ten rok na pewno będzie dołożony do kapitałów, a on będzie duży, więc to będzie przyszły rok" - powiedział Augustyniak dziennikarzom po uroczystości debiutu Idea Banku na giełdzie.

Prezes poinformował, że decyzję co do formy pozyskania kapitału bank będzie podejmował w połowie przyszłego roku.

"Jeszcze nie wiemy, czy to będą akcje, czy obligacje. Jeśli emisja miałaby być na wiosnę, to w połowie roku będziemy decydować. Wiele zależy od dynamiki naszego biznesu, od KNF" - dodał.

"Patrzymy bardzo optymistycznie na rozwój biznesu w tym roku. Nowe projekty zaczęły już generować dobry biznes"- podkreślił Augustyniak.

Dodał, że bank podtrzymuje politykę dywidendową zakładającą wypłatę dywidendy począwszy od 2017 roku.

Augustyniak poinformował, że udział Getin Holding oraz Leszka Czarneckiego w akcjonariacie Idea Banku wynosi obecnie 78%, zaś prawie 22% pozostaje w wolnym obrocie.

Prawa do akcji Idea Banku zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym GPW. Na otwarciu kurs akcji wzrósł o 4,17% do 25 zł.


Na koniec grudnia 2014 r. grupa Idea Bank (Polska) posiadała 200 oddziałów stacjonarnych i 31 oddziałów mobilnych, w tym Idea Bank (włączając Lion's Bank) posiadał 71 oddziałów stacjonarnych i 14 mobilnych.