"Zarząd spółki podjął decyzję, iż strategicznym obszarem prowadzonej działalności będzie produkcja i sprzedaż urządzeń oraz aplikacji na urządzenia mobilne. Naturalną konsekwencją planowanych zmian jest powołanie w skład zarządu emitenta pana Mateusza Gac - od stycznia 2012 Wiceprezesa, a od września 2012 prezesa zarządu Lark Europe S.A. W najbliższym czasie zarząd planuje również zmianę nazwy firmy, pod jaką emitent prowadzi działalność, z MIT Mobile Internet Technology S.A. na Lark.pl Spółka Akcyjna" - czytamy w komunikacie.

Jak wyjaśnia spółka, powyższe decyzje zostały podjęte "mając na uwadze" informacje napływające od inwestorów o pewnej nieczytelności formuły podejmowanych działań przez emitenta i spółki z jego grupy kapitałowej; fakt, iż aktualnie wiodącą spółką grupy kapitałowej, zarówno pod względem osiąganych przychodów i wyników, jak też w zakresie rozpoznawalności marki jest Lark Europe (jeden z trzech największych na polskim rynku dostawców urządzeń nawigacyjnych GPS oraz piąta na rynku firma dystrybuująca tablety); spadek ekspozycji w obszarze dużych loterii SMS i zmianę modelu komercyjnego wykorzystywania komunikacji SMS w obszarze mediów.

MIT Mobile Internet Technology S.A. jest holdingiem medialnym i telekomunikacyjnym skupiającym rynkowych liderów w dziedzinie mobilnych usług dodanych, marketingu mobilnego oraz zaawansowanych technologii teleinformatycznych - zarówno dla użytkowników końcowych (rynek B2C), jak i partnerów biznesowych (rynek B2B).