"Cieszymy się z podpisania kolejnego kontraktu wzmacniającego nasz backlog, który na początku 2015 roku wynosił 246 mln zł. (...). Aktywnie poszukujemy kolejnych zleceń zarówno na rynku krajowym jak i za granicą. Posiadany portfel zamówień pozwala nam na rozważny wybór kolejnych projektów, w których startujemy. Perspektywy rozwoju segmentów, w których działamy oceniamy jako dobre. Szczególnie perspektywiczny, w naszej opinii, jest sektor infrastruktury polskiej i zagranicznej" - powiedział prezes Ryszard Matyka, cytowany w komunikacie.

Umowa obejmuje wykonanie konstrukcji stalowej oraz montaż mostu, podano również. 

Na początku lutego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała z Energopolem-Szczecin umowę na budowę drogi ekspresowej S51 na odcinku Olsztyn - Olsztynek za kwotę 394,8 mln zł brutto. 

>>> Czytaj też: Vistal Gdynia dostarczy elementy konstrukcji na przebudowę Mostu Łazienkowskiego

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to wiodący producent konstrukcji stalowych w Polsce, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach offshore, infrastrukturalnym, marine, infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.