InPost podał, że sprawa została rozpatrzona w oparciu o argumenty merytoryczne – sąd potwierdził, że podnoszone przez Pocztę Polską tezy są niewłaściwe systemowo. Oznacza to, że InPost może obsługiwać korespondencję urzędów i organów administracji państwowej.

„Przetarg na obsługę przesyłek Centrum Usług Wspólnych ma wartość około 33 mln zł. Dwuletnia umowa miała wejść w życie od 1 stycznia 2015 roku i obejmuje dostarczanie korespondencji na rzecz ponad 100 krajowych instytucji, w skład których wchodzą: ministerstwa, prokuratury, urzędy wojewódzkie oraz urzędy centralne, takie jak np.: Urząd Komunikacji Elektronicznej. InPost zapewnił wymaganą jakość usług oraz złożył najkorzystniejszą cenowo ofertę, która była o 2,8 mln zł tańsza od propozycji konkurenta – Poczty Polskiej" – powiedział członek zarządu InPost Krystian Szostak, cytowany w komunikacie.

Dodał, że zaoferowane przez InPost ceny dla urzędów są nawet kilkadziesiąt procent niższe od cen stosowanych dotychczas.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 604 mln zł w 2014 r.