"Być może niedługo poinformujemy o niedużych przejęciach w zakresie systemów aluminiowych, poszukujemy ciągle przyczółków w Europie Zachodniej, żebyśmy mogli zwiększyć sprzedaż i być bardziej aktywni na tych rynkach. To jednak małe działania, nie spektakularne" - powiedział Mańko podczas konferencji.

Dodał, że jak chodzi o inne podmioty, którym Grupa się przygląda, to w Europie Zachodniej "wyceny są wysokie", ponadto w sferze pracowniczej koszty, np. odpraw są ogromne.

W lutym członek zarządu Adam Piela informował agencję ISBnews, że Grupa Kęty może przeprowadzić zagraniczne akwizycje w segmentach wyrobów wyciskanych i systemów aluminiowych.

Celem Grupy Kęty w segmencie systemów alumuniowych jest rozwój dystrybucji na nowe kraje. Segment buduje swoje kompetencje poprzez spółki zależne, które ma obecnie w Niemczech, Czechach Rumunii, Węgrzech, Wielkiej Brytanii i od niedawna w Danii.

Piela powiedział wówczas, że właśnie poprzez małe spółki ten segment zaczyna obsługiwać dany rynek i potencjalne akwizycje dotyczyłyby właśnie takich spółek w krajach, gdzie Kęty jeszcze nie są obecne. Te podmioty mogą być albo wykonawcami albo takimi spółkami jak Grupa Kęty - tylko na przykład mniejszymi - czyli posiadającymi własny system. 

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi.