"Myślimy o kolejnych inwestycjach na terenie specjalnych stref ekonomicznych, bo to dobre rozwiązanie, jak pokazują nasze wyniki i korzyści podatkowe. Rozważamy inwestycję greenfield w segmencie systemów aluminiowych, bo mimo rozbudowy hali i magazynów za kilka lat znowu będziemy mieć niewystarczającą powierzchnię. Dlatego część produkcji moglibyśmy przenieść do SSE" - powiedział Mańko w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że inwestycja wpisywałaby się w strategię Grupy na lata 2015-2020.

Na terenie specjalnych stref ekonomicznych Grupa Kęty prowadziła do tej pory przede wszystkim produkcję opakowań giętkich, poprzez Alupol Packaging, przypomniał prezes. Obecnie spółka Alupolu, Alupol Films, realizuje inwestycję w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej (zarządzanej przez Krakowski Park Technologiczny) w podstrefie w Oświęcimiu.

"W tym tygodniu podpiszemy umowę na nabycie gruntów pod tę inwestycję, potem będziemy wybierać wykonawcę hali, pewnie jeszcze w tym roku rozpoczniemy budowę. W przyszłym roku chcemy już mieć maszyny i rozpoczynać produkcję. Pierwsze przychody z tej działalności mamy już teraz, handlujemy tym produktem (foliami) by lepiej poznać rynek" - wyjaśnił Mańko.

Wcześniej podczas konferencji mówił, że inwestycja w Oświęcimiu jest warta co najmniej 150 mln zł. W tym roku pochłonie ok. 15 mln zł, z czego ok. 4 mln zł zostały wydatkowane w I kw. Działalność Alupol Films ma przynosić przychody rzędu 150 mln zł w 2020 r.

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi.