ACE podało, że wzrost sprzedaży został osiągnięty głównie dzięki wzrostowi wolumenów w EBCC (Polska) oraz dynamicznemu, skokowemu wzrostowi nowych wolumenów z przeznaczeniem na rynek motoryzacyjny w Feramo (Czechy).

„Osiągnięty wzrost wolumenów będzie miał pozytywny wpływ na wyniki finansowe grupy po pierwszym kwartale, które zostaną opublikowane w maju br" – czytamy w komunikacie.

Spółka poinformowała, że kwartalne wolumeny sprzedaży w segmencie motoryzacyjnym ACE (po uwzględnieniu sprzedaży nowych produktów motoryzacyjnych w Feramo) wzrosły w I kwartale o 14,1% r/r, tj. znacznie powyżej 1,2% wzrostu produkcji samochodów osobowych w Europie Zachodniej, a także 8,6% wzrostu sprzedaży samochodów w tym regionie.

„Proces wprowadzania do produkcji nowych produktów z żeliwa sferoidalnego jest kontynuowany i udział naszego zakładu w Czechach w produkcji odlewów dla segmentu motoryzacyjnego grupy ACE powinien się w dalszym ciągu zwiększać" – czytamy także.

Grupa ACE jest w Europie wiodącym dostawcą podzespołów motoryzacyjnych do układów hamulcowych i specjalizuje się w elementach systemów bezpieczeństwa. ACE zadebiutowało na warszawskiej giełdzie w 2007 r.