Do spotkania prezydentów Rosji i Francji doszło w Armenii, w kuluarach obchodów 100. rocznicy ludobójstwa Ormian. "Na ten moment, nie podjęto żadnej decyzji" - powiedział obecny w Erywaniu Hollande.

Wcześniej agencja Reuters, powołując się na swoje źródła, informowała, że Rosja i Francja są blisko porozumienia w sprawie anulowania kontraktu na dostawę Mistrali. Anonimowy rosyjski informator agencji utrzymywał, że prezydent Francji Francois Hollande zaproponował "akceptowalne" rozwiązanie, które pozwoli Francuzom "zachować twarz". Nie chciał jednak podać konkretów.

Pierwszy z okrętów miał zostać dostarczony Rosji na jesieni 2014 roku, w ramach opiewającego na 1,2 mld euro kontraktu z 2011 roku. Francja wstrzymała jednak dostawę ze względu na zaangażowanie Rosji w konflikt na Ukrainie.

Podczas spotkania z prezydentem Francji Władimir Putin wezwał go do poprawy relacji na linii Moskwa-Paryż. Putin powiedział Hollande'owi, że obecne relacje obu krajów, także handlowe, nie są najlepsze. Wyraził z tego powodu żal. Stwierdził też, że strony powinny szukać sposobów odnowienia relacji i przekonywał, że leży to w interesie wszystkich.

>>> Czytaj też: Rosja pod rękę z Argentyną. Państwa chcą rozwijać współpracę