"Podpisany list intencyjny dotyczy alokacji przepustowości LNG od 2017 roku, kiedy to stacja tankowania ma zostać uruchomiona" - czytamy w komunikacie.

"Cieszymy się, że udało nam się podpisać porozumienie z Klaipedos Nafta, gdyż rozwój sprzedaży i dystrybucji gazu LNG jest jednym ze strategicznych celów grupy Duon" - powiedział prezes spółki Mariusz Caliński.

Duon jest drugim - po estońskiej firmie JetGas - partnerem, z którym Klaipedos Nafta podpisała porozumienie o korzystaniu ze stacji tankowania LNG, podano także.

"Fakt, że jedna z najsilniejszych niezależnych polskich firm energetycznych została naszym partnerem, jest potwierdzeniem że Klaipedos Nafta obrała właściwą strategię rozwoju, uwzględniając w niej energetyczne potrzeby całego regionu" - powiedział prezes litewskiej firmy Mantas Bartuška.

Grupa kapitałowa Duon to jeden z wiodących w Polsce dostawców gazu ziemnego spoza grupy PGNiG. Grupa rozwija działalność w dwóch segmentach działalności: infrastruktury oraz obrotu, oferując swoim klientom dwa podstawowe produkty: gaz ziemny oraz energię elektryczną.