"Pomimo dużo wyższych obrotów pojedynczych drogerii w Luksemburgu i prestiżu tego rynku to Grupa Kerdos jako całość uzyskuje lepsze warunki handlowe u dużych dostawców. Meng to obecnie 25 sklepów, a polska sieć Dayli, w całości należąca do Kerdos Group SA, liczy blisko 170 lokalizacji. Łącznie mamy więc prawie 200 drogerii, co jest istotną siłą przetargową" - powiedział prezes Kamil Kliniewski, cytowany w komunikacie.

Dodał, że kontrakt ten, zacieśniający współpracę operacyjną, pozwoli na wygenerowanie wartości dodanej. DC Service uzyska marżę na zakontraktowanych dostawach, a Meng Drogerie (DC Service posiada od 28 kwietnia 2015 już 49,78% udziałów) otrzyma towary na atrakcyjnych warunkach, niedostępnych dla samej sieci Meng.

Grupa Kerdos podtrzymuje, że zamierza w możliwie krótkim czasie nabyć pozostałe udziały w Meng Drogerie. Jednocześnie luksemburska spółka zamierza dynamicznie rosnąć. Po otwarciu w piątek, 24 kwietnia br., wzorcowego sklepu (lokalizacja nr 25) z polską marką Inglot, kolejne otwarcia drogerii Meng zaplanowane są na koniec trzeciego kwartału br., po wcześniejszym uruchomieniu formatu franczyzowego z operatorem spożywczym (podpisany list intencyjny z siecią Carrefour). W III kw. br. zapowiadany jest również start sklepu internetowego "pick & collect" drogerii w Luksemburgu, podano również.

Spółka Meng Drogerie nie posiada zadłużenia (kredyty, pożyczki, leasing) i w znaczący sposób poprawi wyniki Grupy Kerdos. Dotychczas jej rezultaty finansowe nie były konsolidowane w ramach Grupy Kerdos.

Ekspansję Kerdos Group w Europie Zachodniej wspiera rozpoczęcie od 20 kwietnia br. notowań akcji (dual listing) na giełdzie we Frankfurcie. Do końca maja br. planowane jest sukcesywne rozpoczęcie notowań w trybie dual listing na tamtejszej giełdzie wszystkich serii obligacji Kerdos Group SA.

Kerdos Group to spółka holdingowa, skupiona na sprzedaży detalicznej i hurtowej artykułów kosmetycznych i higienicznych poprzez sieć drogerii, w tym za granicą. Jest operatorem sieci Dayli w Polsce oraz Meng w Luksemburgu.