Rekomendacja została wydana przy cenie 43,7 zł. W poniedziałek ok. godz. 10 kurs wynosił 42,34 zł.

"Grupa AB pozostaje największym graczem w regionie CEE3, utrzymując #1 w Polsce,  #1 w Czechach, gdzie wciąż powiększa swoją przewagę wobec konkurencji i #3 na Słowacji. Po najlepszych w branży wynikach raportowanych w ostatnich 3 kwartałach (średni kwartalny wzrost przychodów +24%; zysku netto +21%) oczekujemy lekkiego odreagowania. Poprawiające się makro w Czechach, widoczne już w wynikach ATC (+27% r/r za III kw. 2014- I kw. 2015) powinno sprzyjać również i w następnych okresach" - czytamy w raporcie.

Spółka wciąż rozwija portfolio w dotychczasowym core business (IT, RTV AGD) oraz w nowych grupach produktowych (zabawki).

"Strategia grupy oparta na rozwoju wielu projektów o średniej skali biznesu i jeszcze większej penetracji kanałów detalicznych poprzez swoje sieci franczyzowe (1540 punktów sprzedaży) oraz intensyfikacja sprzedaży w kanale małych i średnich resellerów wydaje się słusznym kierunkiem. Przed spółką przeprowadzka do nowego centrum logistycznego, które istotnie poprawi możliwości dystrybucyjne w kluczowych dla spółki kanałach" - wskazano w raporcie.

W roku obrotowym 2014/15 broker spodziewa się 6,95 mld zł przychodów (+21%) oraz 67,3 mln zł zysku netto (+17%), co implikuje wskaźniki P/E 10,5x, EV/EBITDA 7,7x.