Według Izby brytyjska gospodarka urośnie o 2,3 proc. w tym roku. Według wcześniejszych prognoz wzrost miał wynosić 2,7 proc. Gospodarka Wielkiej Brytanii rośnie w tej chwili o 0,3 proc. w ujęciu kwartał do kwartału. Agencja Reutera podaje, że ekonomiści brytyjscy prognozują wzrost nie większy niż 2,5 proc. w 2015 i 2,4 proc. w 2016 roku. 

> > > Czytaj także: Wielka Brytania w UE na specjalnych warunkach? Merkel nie wyklucza zmiany unijnych traktatów

-Choć ten powolny wzrost jest dla nas ostrzeżeniem, to uważam, że Wielka Brytania osiągnie stabilny i bezpieczny wzrost gospodarczy w nadchodzących latach – uważa dyrektor generalny Izby John Longworth. Wskazuje jednak, że w pierwszym kwartale 2015 roku brytyjski deficyt w handlu zagranicznym wyniósł 30 miliardów funtów (około 41 miliardów dolarów) – To prawdziwa bomba zegarowa, która wybuchnie, jeśli nie przekonamy naszych przedsiębiorców i producentów do odważniejszego eksportu i wychodzenia na zagraniczne rynki.

> > > Czytaj także: Wielka Brytania: Wyjście Aten ze strefy euro poważnym zagrożeniem dla Europy

Izba obniżyła swoje prognozy wzrostu gospodarczego dla Wielkiej Brytanii zanim agencja Reutera opublikowała badanie opinii ekonomistów. Organizacja skorygowała prognozy między innymi ze względu na utrzymanie rekordowo niskich stóp procentowych w Wielkiej Brytanii. Decyzją Bank of England stopy na poziomie 0,5 proc. mają zostać utrzymane do połowy 2016 roku.