PKP Cargo przyjmuje wnioski o przystąpienie do programu do 17 czerwca.

"Zarząd (...) informuje, iż w związku z dużym zainteresowaniem programem dobrowolnych odejść wśród pracowników spółki, w dniu 12 czerwca 2015 r., podjął uchwałę w przedmiocie przedłużenia do dnia 17 czerwca 2015 r. terminu przyjmowania wniosków aplikacyjnych o przystąpienie do programu" - głosi komunikat.

Pozostałe założenia PDO, etapy realizacji oraz warunki finansowe, w tym wysokość rekompensat i odpraw przysługujących pracownikom nie uległy zmianie, podano również.

Na początku maja spółka podała, że wdroży program dobrowolnych odejść w spółce, licząc, że skorzysta z niego ok. 250 pracowników i chce przeznaczyć na ten cel do 19,7 mln zł. PKP Cargo informowało wówczas, że rezerwa na przyszłe zobowiązania z tytułu PDO obciąży wynik za II kwartał br.

We wcześniejszym PDO spółki, przeprowadzonym na przełomie 2014/15 r. udział wzięło ponad 3300 osób z PKP Cargo i Cargotabor. Zgodę otrzymało 92%, czyli 3041. Ostateczna łączna wartość zobowiązań wynikających z wdrożenia PDO wyniosła 266 mln zł. Kwota ta, jako rezerwa na przyszłe zobowiązania, obciążyła skonsolidowany wynik PKP Cargo za IV kwartał 2014 r.

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (ok. 48% udziału w rynku według masy i ok. 57% według pracy przewozowej w 2014 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej

>>> Czytaj też: Polska kolejową bramą Chin do Europy? Ta inwestycja to wielka szansa dla PKP Cargo