Jean-Claude Juncker mówi o tym w wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika "Der Spiegel". W rozmowie z magazynem, szef Komisji nie kryje też frustracji z powodu postępowania władz w Atenach.

Jean-Claude Juncker przyznaje, że jest rozczarowany postawą greckiego premiera. Jak mówi, zaufanie, którym obdarzył Aleksisa Tsiprasa, nie zostało równorzędnie odwzajemnione. Juncker dodaje, że nie rozumie szefa greckiego rządu. W rozmowie z tygodnikiem, przewodniczący Komisji Europejskiej nie wyklucza już tak zwanego Grexitu, czyli wyjścia Grecji ze strefy euro.

Według Junckera władze w Atenach nie powinny oczekiwać, że na samym końcu negocjacji "ktoś wyczaruje królika z kapelusza". Juncker dodaje, że nie jest w stanie zagwarantować, iż rozmowy nie zakończą się fiaskiem.

W poniedziałek w Brukseli odbędzie się nadzwyczajny szczyt przywódców strefy euro, który będzie jedną z ostatnich szans na osiągniecie porozumienia w sprawie greckiego długu. Jeśli ugody nie będzie, Grecja zbankrutuje z końcem miesiąca. 

>>> Czytaj też: Ateny powinny sprzeciwić się Brukseli. Unia żąda od Grecji niemożliwego