PZU i Centrum Medyczne Gamma rozpoczęły negocjacje z kilkoma szpitalami ortopedycznymi w różnych lokalizacjach w Polsce. Do końca roku planowane jest przejęcia większościowych kilku placówek, podało PZU.

Placówki, które mogą zostać przejęte to wyspecjalizowane ośrodki medyczne w całej Polsce mające działać na podobnych zasadach co CM Gamma. Koncentrują się one również na leczeniu pacjentów po wypadkach komunikacyjnych. CM Gamma i PZU chcą również pozyskać do współpracy sieć ośrodków rehabilitacji ambulatoryjnej w całej Polsce, aby zapewnić kompleksową opiekę nad pacjentami powypadkowymi.

Dwa tygodnie temu fundusz FIZAN BIS2 zarządzany przez TFI PZU stał się właścicielem ponad 60% kapitału CM Gamma.

"CM Gamma komercyjnie realizuje świadczenia medyczne w obrębie ortopedii, traumatologii oraz chirurgii kręgosłupa w pełnym zakresie - od leczenia ambulatoryjnego, przez wysokospecjalistyczną diagnostykę obrazową, po leczenie operacyjne i rehabilitację. CM Gamma koncentruje się głównie na leczeniu skomplikowanych urazów ortopedycznych i neurochirurgicznych po wypadkach komunikacyjnych. To jeden z nielicznych prywatnych ośrodków medycznych w Polsce, który zapewnia specjalistyczną diagnostykę i leczenie, do tej pory zarezerwowane dla dużych, państwowych szpitali" - powiedział Jan Stanclik z CM Gamma, cytowany w komunikacie.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Aktywa grupy PZU wyniosły 67,57 mld zł na koniec 2014 r.

Reklama