"Raportowanie rozpoczniemy od lipca, czyli w III kwartale" - powiedział dyrektor ds. relacji inwestorskich Artur Tarnowski podczas konferencji prasowej.

Wcześniej spółka informowała, że liczy na rozpoczęcie komercyjnej produkcji w Sierra Gorda na przełomie II/ III kwartału.

KGHM przygotowuje także szczegółowy projekt techniczny dotyczący planowanej II fazy Sierra Gorda.

"Jesteśmy po okresie optymalizacji I fazy. Rozpoczęliśmy okres prac nad projektem technicznym, który potrwa około pół roku. Na początku przyszłego roku, kiedy zakończymy basic engineering, zapadnie decyzja sponsorów odnośnie II fazy projektu" - powiedział Maciej Koński, dyrektor centrum analiz strategicznych i bazy zasobowej w spółce.

Prezes Herbert Wirth wskazał, że obniżka cen molibdenu na rynkach będzie miała wpływ na projekt, jednak nie będzie to czynnik decydujący.

"Zakładamy, że nie osiągniemy celu, żeby przychody z I fazy pokryły capex na II fazę. Natomiast molibden nie jest czynnikiem decydującym, czy wchodzić czy nie w II fazę" - powiedział prezes.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.