Kryzys grecki jest uważnie obserwowany nie tylko w Europie, ale i w Stanach Zjednoczonych. Artykuły na ten temat prasa w USA publikuje na pierwszych stronach.

Dziennik "Washington Post" pisze, że "w pewnym momencie niewyobrażalne staje się nieuniknione". Według gazety, perspektywa opuszczenia przez Grecję strefy euro staje się realna.

"Washington Post" twierdzi, że stanowiska wierzycieli oraz władz w Antenach wcale nie są tak odległe. Obie strony różnią się głownie co do tego, w jaki sposób zmniejszyć
deficyt państwa, a nie, czy powinno to nastąpić. Zamknięcie banków "Washington Post" określa mianem kapitulacji przed paniką.

"New York Times" zauważa, że Grecja może za chwilę znaleźć się w środku bezprecedensowego i ryzykownego eksperymentu gospodarczego, którym według dziennika byłby powrót do własnej waluty. Gazeta ostrzega, że jeśli w najbliższych dniach kryzys nie zostanie zażegnany, to prawdopodobieństwo takiego scenariusza znacznie wzrośnie. "New York Times" ocenia, że po decyzji Europejskiego Banku Centralnego, który nie zwiększył pożyczek ratunkowych dla greckich banków, władze w Atenach nie miały wyjścia i musiały je zamknąć. 

>>> Czytaj też: Tsipras zamyka banki na tydzień, ogranicza wypłaty gotówki i transfery środków za granicę