Zortrax zaoferuje 162,5 tys. nowych akcji serii C. Ponad 2/3 emisji będą mogli objąć inwestorzy, którzy kupili w ubiegłym roku obligacje spółki.

Cena emisyjna akcji serii C została ustalona przez walne zgromadzenie akcjonariuszy na poziomie 32,5 zł za jedną akcję.

"Zgodnie z naszymi zapowiedziami, poprzez emisję akcji chcemy podziękować obligatariuszom, którzy zaufali nam w początkowym okresie rozwoju spółki. To w dużej mierze dzięki ich środkom zdobyliśmy w ciągu roku tak silną pozycję na rynku druku 3D" - powiedział prezes spółki Rafał Tomasiak, cytowany w komunikacie.

W transzy dla obligatariuszy spółka gwarantuje objęcie 16 akcji serii C za każdą nabytą obligację, przy czym 16 akcji to również minimalny zapis w tej transzy. W transzy otwartej można się zapisać na nie mniej niż 160 akcji i nie więcej niż wynosi wielkość oferty. Zapisy potrwają od 2 do 7 lipca br. i są przyjmowane w domu maklerskim Ventus Asset Management S.A. Przydział akcji nastąpi 16 lipca br.

"Emisja akcji serii C ma na celu pozyskanie środków pieniężnych na sfinansowanie produkcji, wprowadzenia na rynek i komercjalizacji nowej drukarki Zortrax Inventure oraz materiałów do druku 3D" - dodał Tomasiak.

Doradcami Zortrax przy ofercie są dom maklerski Ventus Asset Management jako oferujący, IPO Doradztwo Kapitałowe jako doradca finansowy i MSL Group jakodoradca PR i IR.

W 2016 r. Zortrax planuje zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Premiera Zortax Inventure miała miejsce 27 maja, a jej sprzedaż ma ruszyć na przełomie III i IV kwartału na wszystkich rynkach, na których działa firma.

W maju 2013 r. przeprowadzono kampanię na Kickstarterze i zebrano 180 tys. USD, co pozwoliło na realizację pierwszego modelu. W grudniu 2013 powstała spółka Zortrax. Obecnie przy projekcie Zortrax pracuje blisko 120 osób.