Na targach IFA w Berlinie gigant z Doliny Krzemowej zaprezentował szóstą generację modelu Intel Core.

Jak mówi Christian Morales, wiceprezes firmy na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki - nowe procesory to przyspieszenie rzędu dwóch i pół raza w stosunku do urządzeń sprzed pięciu lat, ale też nowe rozwiązania. To chociażby rozpoznawanie twarzy, dzięki czemu nie będą potrzebne żadne hasła do komputerów. "W trakcie prezentacji zaprosiliśmy na scenę bliźniaczki, i tylko jedna z nich mogła się zalogować do komputera, drugiej system odmówił dostępu" - powiedział Christian Morales.

Według zapowiedzi firmy, nowe procesory, które trafią do urządzeń mobilnych i stacjonarnych, mają zapewnić ponad 2,5-krotnie większą wydajność w stosunku do sprzętu sprzed pięciu lat, i uruchamiać się w mgnieniu oka - nawet w pół sekundy.

Christian Morales nazywa wprowadzenie szóstej generacji przełomem. "Z pewnością jest to pierwszy raz, gdy wprowadzamy tyle innowacji w tym samym czasie - od mocy obliczeniowej, przez kwestie wideo i bezpieczeństwa, po bezprzewodowy przesył obrazu i ładowanie baterii. Z naszej perspektywy prezentacja sprzętu tej rangi, który przyniesie użytkownikom tyle udogodnień, ma miejsce raz na dekadę" - podkreślił Christian Morales.
Pierwsza seria komputerów wykorzystujących procesory Intel Core szóstej generacji powinna trafić do sklepów w ciągu najbliższych miesięcy.

Odbywające się w Berlinie targi IFA to prezentacja tysięcy urządzeń i rozwiązań z sektora elektroniki użytkowej. Od piątku do przyszłej środy impreza będzie otwarta dla szerszej publiczności.