Upadek Rosji, atak islamu na Europę i III wojna światowa? To koniec świata, jaki znamy

11 września 2015, 09:01 | Aktualizacja: 09.03.2016, 14:38
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Płonący szyb naftowy

Płonący szyb naftowyźródło: ShutterStock

Stary system ustanowiony po II wojnie światowej wpadł w śmiertelne drgawki. Niebawem może dojść do globalnego przesilenia, po którym nastąpi kolejne rozdanie geopolitycznych kart. Jeszcze nikt nie wie, jak będzie wyglądał nowy ład, scenariuszy jest wiele, a każdy niepokojący. Jedno jest pewne, to co znamy, już się skończyło.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (81)

  • Józek Arbuzek(2015-09-11 18:45) Zgłoś naruszenie 495

    "czy zyjemy naprawde z wojen , grabiezy, kradziezy i korupcji" - my nie. Niektórzy tak. Dodatkowo jeszcze ludzie co jakiś czas zaczynają zbyt wiele rozumieć. Choćby to jak funkcjonuje system monetarny i finansjera. Aby przestali za dużo myśleć o takich rzeczach muszą zacząć myśleć o tym czy dożyją jutra.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Bogatsi odgrodzą się od Biedoty.....(2015-09-29 09:08) Zgłoś naruszenie 383

    Właśnie to widać w Monachium...Zalew biedoty w bogatym mieście.

    Jedyne miejsce gdzie można się jeszcze na chwile odgrodzić ...to własne podwórko, a i tak ktoś zawsze wlezie pod bramkę posesji i dzwoni by dać mu drobne bo jest w potrzebie, biedny chory albo emigrant...

    UE już sie nie odgrodzi...UE jest już w głównym nurcie zalewu biedy !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • andy(2015-09-14 20:11) Zgłoś naruszenie 3711

    Bardziej spodziewałbym się ataku Chin na Rosję. Rosja ma ogromne tereny (łakomy kąsek dla bardzo ludnych Chin) i bardzo długą granicę z Chinami.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • JWD(2015-09-15 19:11) Zgłoś naruszenie 304

    Podział świata tak naprawdę jest zupełnie inny. Jest to podział cywilizacyjno aksjologiczny. Każda gra przeciwko prawdziwym wartościom w postaci Praw Naturalnych ludzi niewinnych prowadzi do katastrofy czyniących to graczy. Teoria gier liczy to perfekcyjnie, matematyka rządzi tą grą, gra równowag w tej cywiliacyjnej grze do złudzena przypomina grę równowag w grze w szachy. W obszarze atlantyckim mamy dominację cywilizacji talmudycznej, tj. cywilizacji sztucznie stworzonej po zburzeniu Jerozolimy przez Rzymian i opartej na wartościach talmudu. Wartości talmudu są przeciwne wszystkim Trzem Prawom Naturalnym /tj. Prawu do Życia, Prawu do Własności i Prawu do Wolności/ ludzi niewinnych.
    Jak idzie o cywilizację muzułmańską, to każdy widzi i rozumie, że cywilizacja ta ile ma sił zawsze zwalczała i zwalcza Prawa Naturalne ludzi niewinnych, zatem upadnie z całą pewnością, ale w grze może zanim upadnie całkowicie zniszczyć innych nieczysto grających graczy...
    Cywilizacja bizantyńska dominująca generalnie w pozbawionej jakichkolwiek wartości cywilizacyjnych - poza wątłym prawosławiem - Rosji szanuje Prawa Naturalne ludzi niewinnych bardzo wybiórczo... Cywilizacja turańska silnie obecna w Turcji czy dominująca na Ukrainie, Praw Naturalnych ludzi niewinnych nie szanuje, rządzą okopani wodzowie będący panami życia, własności i wolności poddanych na swoim obszarze.
    Jedyną cywilizacją przynajmniej nominalnie w pełni szanującą Prawa Naturalne ludzi niewnnych była jak dotąd monarchiczna cywilizacja łacińska, która przetrwała w Polsce, Na Węgrzech, na Białorusi, w Rumunii w Słowacji i w Czechach, jakkolwiek w największej mierze pośród zwykłego ludu, bo przykładowo wierchuszka /wierchuszka partyjno - urzędniczo - parlamentarno - prawnicza/ w Polsce ewidentnie znajduje się pod przemożnym wpływem cywilizacji talmudycznej. Stąd jeśli świat na sensownym poziomie rozwoju w ogóle przetrwa, to w oparciu o te kraje, w których pali się jeszcze płomień monarchicznej cywilizacji łacińskiej, o ile te wartości zapanują wreszcie w tych krajach w sensie całkowitego absolutnego bezwzględnego panowania nad wszelkimi prawami w nich stanowionymi, a czasu wiele nie ma.
    Natomiast obszary na których Prawa Naturalne ludzi niewinnych są znieważane, obszary te musza upaść i upadek ten po prostu musi być całkowity i śmiertelny, związany z gigantycznym powszechnym bólem jakiego jeszcze prawdopodobnie nie było w dziejach ziemi. Z tą zasadą działu matematyki zwanego teorią gier nie da się dyskutować ani negocjować, to jest policzalne rachunkowo. To jest zupełnie pewne.
    My jeszcze mamy jakieś szanse. Dla Europy zachodniej czy USA, szans już nie widać /tam już prawie nie ma zdrowych aksjologicznie ludzi/, obym sie mylił. Chiny i Rosja przetrwają, jeśli w dominującym stopniu się nawrócą na prawdziwe wartości o których powyżej wspomniałem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kik(2016-03-08 21:39) Zgłoś naruszenie 263

    Żadne światowe konflikty nie były przypadkowe. Były starannie zaplanowane i zrealizowane przez elity finansowe. Aby przeciętni ludzie się nie zorientowali potrzebne były preteksty jak zabójstwo Arcyksięcia Ferdynanda, podpalenie Reichstagu czy prowokacja w Zatoce Tonkijskiej. Kryzysy tworzą władcy pieniądza tacy jak Rotschild, Morgan, Goldman czy Warburg. Każda wojna to olbrzymi zarobek i pretekst to resetu zarówno politycznego jak i a może przede wszystkim finansowego. Nic z wielkich rzeczy się nie dzieje przypadkowo. Zalew islamistów też jest starannie zaplanowany i realizowany od dziesięcioleci. I na koniec. Kto powiedział, że Niemcy są suwerenne? To alianci już zrezygnowali? Kiedy to nastąpiło? Nie ma na to żadnego dokumentu. Niemcy sa nadal strefą okupacyjną.

    Odpowiedz
  • George(2015-09-15 15:31) Zgłoś naruszenie 202

    Stany "przetrwały" kryzys dlatego, że wyeksportowały swoje problemy ekonomiczne za granicę. Nie jest przecież dla nikogo tajemnicą, że głównym towarem eksportowym Ameryki są USD, za pośrednictwem których eksportują inflację, czyli ten wspomniany przez autorkę "odważny" dodruk pieniądza. Za tę "odwagę" płacą społeczeństwa na całym świecie. Gdyby ktoś teraz powiedział Amerykanom - sprawdzam, i np. zaczął wyprzedawać rezerwy walutowe zgromadzone w USD, świat pogrążyłby się w permanentnym kryzysie na wiele, wiele lat. A tam gdzie kryzys, tam oczywiście wojna.

    Odpowiedz
  • Fidiasz(2015-09-11 17:41) Zgłoś naruszenie 154

    Bardzo realne hipotezy

    Odpowiedz
  • Polak(2016-03-08 19:44) Zgłoś naruszenie 132

    cyt:"Są wściekli i głodni" - To niech się wezmą za robotę, a nie modlitwę 5 razy dziennie!!! cyt:"Ci zamożni i bogacący się, czyli my także, okopią się na swoich pozycjach, odgrodzą od biedoty polami minowymi, zepchną ją do nowego getta. I będą pilnie strzec tych granic. Bronić swojego dostatniego życia. Otoczą się całkiem realnym murem. – Ale zapłacimy za to wysoką cenę – mówi Balcerowicz. Będzie nią pożegnanie z demokracją, którą poświęcimy na rzecz bezpieczeństwa. Tak, pozwolimy się jeszcze bardziej pilnować, inwigilować, wchodzić służbom z butami do swojego życia" - błędny wniosek!!! Jeśli granice zewnętrzne będą zamknięte przed nacierającą hołotą to czego bać się w środku???!!!

    Odpowiedz
  • Pav(2015-09-25 13:02) Zgłoś naruszenie 1132

    Żenada. Weź się chłopie do porządnej pracy a nie głupoty wypisujesz

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Piotr34(2015-09-11 17:43) Zgłoś naruszenie 80

    Rosja czeka aby przylaczajac sie do przegrywajacego przechylic szale a w zamian za to wziac swoj kawalek tortu.Tu USA moze nas probowac zdradzic bo ten kawalek tortu to takze i my(i ogonie nasz region).Dlatego interesy PL i USA sa zbiezne tylko do pewnego momentu-akurat do tego kiedy USA oslabi Rosje i Niemcy a potem samo zacznie slabnac za pare lat.Wtedy czas odbudowac chocby i okrojone Miedzymorze(chocby z Bialorusia,Slowacja,Wegrami i Rumunia i MOZE z Ukraina jak ci zmadrzeja)-za duze i za silne aby nas sprzedac czy polknac.

    Odpowiedz
  • SPQR(2015-09-25 23:13) Zgłoś naruszenie 715

    Rusofobka naoglądała się na youtube Jacka Bartosika i próbuje publicznie przetłumaczyć w swoim móżdżku sytuację międzynarodową

    Odpowiedz
  • heh(2015-12-25 16:53) Zgłoś naruszenie 73

    Chiny też żyją w kapitalizmie i konkurencyjności, więc też są narażone na terroryzm i inne zachodnie zagrożenia jednak nie przyjmują muzułmańskich imigrantów. Świat zachodni powinien wprowadzić karę śmierci za pisanie i mówienie o śmierci w religii. ŚMIERĆ POWINNA ZOSTAĆ WYKREŚLONA Z RELIGII.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • plutarch(2015-10-01 23:26) Zgłoś naruszenie 715

    Nie czytam więcej artykułów red. Miry.

    Odpowiedz
  • husarz(2015-09-12 02:03) Zgłoś naruszenie 60

    Nie rozumiem tego wywodu końcowego? Demokracja = brak inwigilacji służb? Pożegnanie z demokracją strasznym poświęceniem? Dosyć racjonalnie, a na koniec jakieś naiwne, politpoprawne pierdy.

    Odpowiedz
  • Ewelina(2015-09-11 09:48) Zgłoś naruszenie 516

    Ten artykuł to bardziej do Cosmpolitana albo innej Pani Domu.

    Odpowiedz
  • maaa(2015-09-15 16:21) Zgłoś naruszenie 413

    Autorka ma ambicje literackie, a nie bardzo zna znaczenie zastosowanych przez siebie dawniej często używanych wyrażeń ( najczęściej stosowanych jako przenośnia ) i przez to cały artykuł, być może zawierający trochę interesujących, być może realistycznych analiz robi w czytaniu wrażenie infantylnego. Niestety, coraz częściej występujące zjawisko .

    Odpowiedz
  • Wiesław Pilch(2015-10-01 15:31) Zgłoś naruszenie 47

    Artykuł jakby żywcem wzięty z amerykańskiej gazety. Tylko zmienić nazwiska "znfców". Ale tak to jest gdy się dobierze właściwe "grono". To że oni nie rozumieją istoty chińskiej mentalności- furda! Ważne że pasuje do tezy. WSPÓŁCZUJĘ.
    P.S. Myślących zapraszam do chińskiego Kanału Informacyjnego na You Tube. Reszta niech czyta takie teksty.

    Odpowiedz
  • putin1(2015-10-02 19:16) Zgłoś naruszenie 314

    Witam nie pamietam ale gdzieś czytałem coś podobego tez było coś o Rosji Chinach ze Rosja upadnie a Chiny stracą znaczny obszar swojego terytorium a połowe Chin bedą okupowały wojska Usa i japonii. Ameryka stanie sie jeszcze wiekszym Mocarstwem i mają nagrodzić Polskę za walkę u ich boku. Polska ma dostać zachodnią częsc obecnej Unii Europejskiej i Rosji a syberia i połowa chin przypadą Usa. Powoływali sie tam na wizje Nostradamusa może w Pentagonie naprawde w nie wierzą i juz rozszyfrowali

    Odpowiedz
  • SPQR(2015-09-25 17:46) Zgłoś naruszenie 39

    Rusofobka naoglądała się na youtube Jacka Bartosika i próbuje publicznie przetłumaczyć w swoim móżdżku sytuację międzynarodową

    Odpowiedz
  • Jo(2015-10-01 14:31) Zgłoś naruszenie 35

    od kiedy gimbaza pisze dla tego portalu???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz