W tej sytuacji w perspektywie kolejnego tygodnia na stacjach prawdopodobne są jeszcze niewielkie korekty cen benzyn w dół, natomiast w przypadku oleju napędowego - podwyżki, a skala zmian średniego poziomu cen może sięgać 5 groszy na litrze. Dalej powinniśmy obserwować obniżki cen autogazu do 2 gr/l, wynika z komentarza rynkowego analityków Biura Maklerskiego Reflex.

Po raz pierwszy po 13 tygodniach obniżek ( w sumie o 49 groszy na litrze) wzrosły ceny oleju napędowego na części stacji. Skala podwyżek była zróżnicowana od kilku do kilkunastu groszy na litrze. Podwyżki odnotowaliśmy częściej na stacjach gdzie ceny w ubiegłym tygodniu osiągały najniższe wartości i w efekcie średnia cena diesla w kraju wzrosła o 5 gorszy na litrze.

W przypadku pozostałych paliw: benzyn i autogazu, obniżki były kontynuowane.

Średni poziom cen paliw na stacjach na 10-09-2015:
benzyna bezołowiowa 95 – 4,65 zł (-5 gr/l),
benzyna bezołowiowa 98 – 4,97 zł (-5 gr/l),
olej napędowy  – 4,36 zł (+5 gr/l),
LPG – 1,85 zł (-2 gr/l).

Najniższe ceny benzyny bezołowiowej 95 notujemy w tym tygodniu w województwie pomorskim  i małopolskim odpowiednio po 4,56 i 4,59 zł/l, natomiast olej napędowy najtańszy jest w województwie śląskim i pomorskim odpowiednio 4,30 i 4,31 zł/l. Niestety tradycyjnie najwięcej za paliwa, niezależnie od rodzaju, płacą mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. Tu litr Pb 95 kosztuje średnio 4,77 zł, a diesla – 4,53 zł.

Ten tydzień to wyraźne wyhamowanie tempa zmian cen paliw na rynku hurtowym z ostatnich tygodni, ale to bardziej przejściowa stabilizacja cen, niż długotrwała tendencja.  W tej sytuacji w perspektywie kolejnego tygodnia na stacjach prawdopodobne są jeszcze niewielkie korekty cen benzyn w dół, natomiast w przypadku oleju napędowego -  podwyżki, a skala zmian średniego poziomu cen może sięgać 5 groszy na litrze. Dalej powinniśmy obserwować obniżki cen autogazu do 2 gr/l.

Dzisiaj za litr oleju napędowego płacimy średnio 29 groszy mniej niż za litr benzyny bezołowiowej 95, a jeszcze dwa tygodnie temu różnica ta wynosiła 40 groszy. Zgodnie z oczekiwaniami w kolejnych tygodniach ceny diesla będą zbliżały się do ceny Pb95 jeszcze bardziej.