Rośnie także udział paczek "za pobraniem" w całkowitym wolumenie przesyłek obsługiwanych w ramach sieci Paczkomatów InPost.

"Transakcje bezgotówkowe 'za pobraniem' są dużym udogodnieniem dla konsumentów w procesie dokonywania zakupów internetowych. Jesteśmy przekonani, że oferowany przez nas model płatności będzie stopniowo wdrażany przez kolejne platformy e-zakupowe w kraju. Darmowa dostawa do Paczkomatów InPost oraz możliwość dokonania płatności bezgotówkowej przy odbiorze paczki są dla klientów gwarancją bezpieczeństwa zakupów online" - powiedział dyrektor marketingu grupy Integer.pl Maciej Padjas, cytowany w komunikacie.

W ramach wspólnej akcji Paczkomatów InPost i MasterCard, klienci e-sklepów mogą dokonać zapłaty przy odbiorze przesyłki oraz zamówić bezpłatną dostawę do Paczkomatów obsługiwanych przez InPost. Inicjatywa ma na celu promocję płatności bezgotówkowych przy odbiorze przesyłek z wybranych sklepów internetowych.

Wśród partnerów projektu znalazły się m.in. takie marki, jak Answear, Endo, bdsklep.pl, garneczki.pl, NaszeZoo.pl czy Nexterio.

Według MasterCard, z danych rynkowych wynika, że na tle krajów Europy Zachodniej, polski rynek e-commerce, z udziałem kart w płatnościach za e-zakupy na poziomie 7%, wykazuje ogromny potencjał wzrostu.

W Polsce działa obecnie ponad 1350 Paczkomatów, wszystkie z wbudowanymi akceptatorami kart płatniczych. Umożliwia to dokonywanie płatności w sposób identyczny, jak w przypadku sklepów tradycyjnych. Sieć Paczkomatów w porównaniu z końcem 2014 roku została rozszerzona o kolejne 250 lokalizacji. InPost podał, że decyzja o rozbudowie wynika z rosnących potrzeb mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy coraz chętniej korzystają z oferty e-sklepów i ma na celu zapewnienie im możliwości odbioru paczek w trybie 24/7. Grupa Integer.pl zamierza kontynuować ekspansję i do końca 2015 roku planuje zwiększyć sieć do 1700 Paczkomatów.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - Inpost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty Inpost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.