Nowe cięcia obejmą prawdopodobnie głównie stanowiska administracyjne i technologiczne, chociaż zwolnienia mogą też objąć specjalistów ds. bezpośredniej obsługi klienta – mówi osoba zaznajomiona ze sprawą, która prosi o anonimowość ponieważ sprawa jest poufna.

Plan pozbycia się mającego siedzibę w Bonn Deutsche Postbanku, który zatrudnia ok. 15 tys. jest realizacją szerszej strategii. Ostateczna decyzja zostanie podjęta w przyszłym miesiącu.

Deutsche Bank jest największym europejskim bankiem inwestycyjnym, który na koniec czerwca zatrudniał prawie 100 tys. osób. Rzecznik prasowy banku odmówił w poniedziałek komentarza w tej sprawie.

Nowy dyrektor generalny niemieckiego giganta John Cyran, który objął stanowisko w lipcu, odczuwa presję z powodu planów zwiększenia rentowności banku poprzez redukcję kosztów i ograniczenie wydatków. Już pierwszego dnia pracy zobowiązał się do sprzedaży oddziału Postbanku oraz modernizacji przestarzałych i niewydolnych technologii banku.

Poziom zatrudnienia w Deutsche Banku wzrósł od końca 2013 roku do końca czerwca o 0,4 proc. – wynika z danych firmy. Obejmując nowe stanowisko Cyran „odziedziczył” strategię zwiększania zysków poprzez ograniczanie do 2020 roku wydatków o ok. 15 proc. i zmniejszenie wielkości aktywów banku do 2018 o 17 proc..

Deutsche Bank zamknie zdaniem informatora wszystkie albo większość jednostek bankowości inwestycyjnej w Rosji.

>>> Polecamy: Niemcy mają problemy z sukcesją. Czy wykorzystają to polskie firmy?