Jak podkreśla Tim Stones, dyrektor finansowy HP Enterprise, zwolnienia dotyczą osób zatrudnionych w konsultingowym oddziale przedsiębiorstwa. To właśnie spółka HP Enterprise najbardziej ucierpiała na kolejnych redukcjach etatów, które od 2012 roku objęły już ponad 80 tysięcy pracowników amerykańskiego koncernu.

To jednak nie koniec zwolnień. Podczas wtorkowej konferencji CEO koncernu Meg Whitman poinformowała, że do kolejnych zwolnień może dojść już po zakończeniu procesu restrukturyzacji HP. Przypomnijmy, że amerykańska firma zdecydowała się na wydzielenie ze struktur swoich działu PC i drukarek oraz stworzenie dwóch zależnych nowych spółek – Hewelett-Packard Enterprise oraz HP Inc.

>>> Czytaj też: Hewlett-Packard podzieli się na dwie firmy

Redukcja etatów i restrukturyzacja koncernu to efekt topniejących zysków HP. Amerykańska firma od kilku lat nie potrafi dostosować się do dynamicznych zmian zachodzących na rynku IT. Swój biznes opiera przede wszystkim na sprzedaży urządzeń drukujących oraz PC-tów, czyli kategorii produktowych, których globalna sprzedaż konsekwentnie spada.

Od stycznia br. notowania Hewlett-Packard Company na nowojorskiej giełdzie spadły z 40 do 27 dolarów za akcję. Firma analityczna Gartner szacuje, że tylko w tym roku globalna sprzedaż PC-tów skurczy się o 4,4 proc.