Transakcja może zostać sfinalizowana w przyszłym tygodniu – poinformowała osoba związana ze sprawą, która prosi o anonimowość z powodu utajnienia prowadzonych rozmów. Jak dotąd nie osiągnięto porozumienia.

Axel Springer, największe prasowe wydawnictwo w Europie, coraz intensywniej inwestuje w anglojęzyczne media. W styczniu firma z siedzibą w Berlinie przewodziła grupie inwestorów, którzy nabyli udziały w Business Insiderze o wartości 25 mln dol. W poprzednim roku zainwestowała w internetowy magazyn Ozy (z siedzibą w Dolinie Krzemowej) oraz waszyngtońskie Politico, by rozwijać europejską edycję serwisu.

Business Insider został współzałożony w 2007 roku przez jego obecnego dyrektora generalnego Henry’ego Blodgeta jako wyłącznie biznesowy serwis. Obecnie ma już 6 dodatkowych edycji poza Stanami Zjednoczonymi, między innymi w Wielkiej Brytanii, Australii i Singapurze. Portal miał w lipcu 42,7 mln unikalnych użytkowników w USA, co oznacza 54 proc. wzrost w stosunku do poprzedniego roku – wynika z danych pracowni badawczej ComScore inc.

Blodget i reprezentancji Business Insidera odmówili komentarza. Udziałowcem BI jest także Jeff Bezos, szef Amazona.

>>> Czytaj też: Ping-pong i pandy, czyli dyplomatyczna broń Chin