Ursus znalazł się na liście NCBiR projektów rekomendowanych do dofinansowania z UE. Głównym celem projektu jest opracowanie i zastosowanie w ciągnikach Ursus nowej, innowacyjnej konstrukcji transmisji.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), po dokonaniu oceny merytorycznej umieściło projekt Ursusa "Rozwój innowacyjnej, uniwersalnej konstrukcji układów przeniesienia mocy do ciągników rolniczych" na liście projektów rekomendowanych do dofinansowania w ramach programu operacyjnego 'Inteligentny Rozwój 2014-2020', podała spółka.

Zgodnie z opublikowanymi przez NCBiR wynikami oceny, projekt pt. "Rozwój innowacyjnej, uniwersalnej konstrukcji układów przeniesienia mocy do ciągników rolniczych" znalazł się na 10-tym miejscu na liście 15-tu projektów dużych przedsiębiorstw rekomendowanych do dofinansowania w ramach konkursu 1/1.1.2/2015 Działanie 1.1. "Projekty B+R przedsiębiorstw", Poddziałanie 1.1.2 "Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej" Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Głównym celem projektu jest opracowanie i zastosowanie w ciągnikach Ursus nowej, innowacyjnej konstrukcji transmisji.

>>> Czytaj też: Dzięki Afryce Ursus odbuduje dawną potęgę? Firma chce wejść na nowe rynki

Reklama

"Transmisja jest najważniejszym układem mechanicznym każdego ciągnika, a od jej trwałości i efektywnego funkcjonowania zależą możliwości wykorzystania maszyny rolniczej. Efektem projektu będzie produkcja i sprzedaż innowacyjnej transmisji wykorzystanej zarówno przy budowie własnych ciągników rolniczych, jak i dystrybuowanej do innych światowych producentów" - czytamy w komunikacie.

W wyniku przeprowadzonych prac rozwojowych konstrukcji nastąpi wdrożenie do produkcji ciągników w zakresie mocy od 100 KM do 180 KM, podano także.

Całkowity koszt projektu Ursusa ma wynieść 28,28 mln zł, natomiast kwota wnioskowanego dofinansowania to 11,31 mln zł.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.