"Przeniesienie notowań na rynek regulowany GPW w Warszawie to realizacja kolejnego celu strategicznego spółki. Doświadczenia na NewConnect utwierdziły nas w przekonaniu, że to właściwy model rozwoju dla Grodna. Naszym celem na najbliższe lata jest znalezienie się w ścisłej czołówce największych firm w branży" - powiedział prezes Grodna Andrzej Jurczak, cytowany w komunikacie.

Spółka podtrzymuje plany dalszego rozwoju firmy poprzez rozbudowę sieci dystrybucji, rozszerzanie asortymentu, rozwój nowych kanałów dystrybucji oraz optymalizację i rozwój procesów zarządzania w obszarach logistyki i sprzedaży.

"Dzięki konsekwencji w realizacji strategii rozwoju umacniamy naszą pozycję na rynku. Dalej pracujemy nad zwiększaniem zysków do 9,7 mln zł w roku obrotowym 2015/2016 oraz wzrostem sprzedaży o 23%" - powiedział Jurczak.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła  23 września br. prospekt Grodna związany z przeniesieniem notowań na rynek regulowany GPW bez nowej emisji akcji.

Grodno S.A. jest jednym z czołowych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działających na rynku polskim. Od 2011 r. spółka jest notowana na rynku NewConnect.