Brian Suter tylko w tym roku zainwestuje w PolskiegoBusa 40 mln zł - pisze „Puls Biznesu”. Pod względem generowanych przychodów, tania linia autobusowa jest w tej chwili trzecim najważniejszym biznesem miliardera. Suter deklaruje, że jest gotowy wpompować w nią kolejne dziesiątki milionów w następnych kwartałach. Przychody PolskiegoBusa w tym roku mają przebić poziom 100 mln zł.

>>> Polecamy: Szef Polskiego Busa: Pendolino? Nie boimy się konkurencji

Jak pisze gazeta, w planach szkockiego miliardera jest wprowadzenie na polski rynek krótkobieżnych linii autobusowych, które będą przewozić pasażerów między 70-80 mniejszymi miastami. Prawdopodobnie w tym celu Suter chciał wykupić fabrykę Autosanu, do transakcji jednak nie doszło. Jednym z rozważanych scenariuszy jest też włączenie do floty PolskiegoBusa lokalnych przewoźników.

>>> Czytaj też: Zagraniczna ekspansja PolskiegoBusa. Zobacz, jakie rynki chce podbić przewoźnik

Brian Suter potwierdził „Pulsowi Biznesu”, że złożył oficjalną propozycję chęci dzierżawy części połączeń kolejowych razem z infrastrukturą. Szkot z powodzeniem rozwija już swój biznes kolejowy w Wielkiej Brytanii, gdzie razem z biznesmenem Richardem Bransonem jest liderem przewozów kolejowych. Na razie polska kolej nie odpowiedziała na ofertę Sutera.

Czytaj więcej w „Pulsie Biznesu”.