Wiatr da Polsce więcej miejsc pracy niż węgiel?

29 października 2015, 17:00
Źródło:wysokienapiecie

Energetyka wiatrowa za 15 lat może zatrudniać w Polsce więcej pracowników niż górnictwo – oceniają eksperci WISE. Dużo musiałoby się jednak wydarzyć. Po pierwsze, nasz kraj musiałby przyjąć stabilną politykę energetyczną, zakładającą, że budujemy potencjał biznesowy w tym obszarze.

Reklama

Komentarze (8)

  • kolo(2015-10-30 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    Debilu, w średniowieczu nie wykorzystywano w ogóle węgla kamiennego

    Odpowiedz
  • Energia oparta na węglu to średniowiecze.(2015-10-30 00:08) Zgłoś naruszenie 00

    Cały świat rezygnuje z energii opartej na węglu. Energia oparta na węglu to średniowiecze.

    Odpowiedz
  • NieoTakePolskie(2015-10-29 23:46) Zgłoś naruszenie 00

    najgorsza sytuacja kiedy w sprawach poważnych wypowiadają się półgłowki bez wykształcenia technicznegoi znajomości fizyki, za to zupełnie ogłupione przez eko-terrorystów,
    Zapytam tych bałwanów: a co kiedy wiatr przestanie wiać ?
    W jaki sposób pokryjecie wtedy zapotrzebowanie na energię ?
    A wyjątkowo przykre jest to, że tacy ekodurnie trafiają do dużych firm energetycznych jak np. w wawie :(

    Odpowiedz
  • Paweł(2015-10-29 23:29) Zgłoś naruszenie 00

    Cały świat przechodzi na energię odnawialną i rezygnuje z energii opartej na węglu. Tak jak kiedyś świat przeszedł z lamp naftowych na lampy elektryczne. Z silników parowych na elektryczne z dorożek na samochody hybrydowe. I nawet jak będziemy zaklinać i wstrzymywać postęp technologiczny to i tak do nas przyjdzie.

    Odpowiedz
  • myslenie to przyszlosc(2015-10-29 23:16) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuje wybudowac dwie nowe elektrownie weglowe aby bylo taniej bez filtrow germanskich. Mam juz nawet lokalizacje na podworkach buehehe i Rusko-niemieckie kondominium na prawie kalego mysle ze wtedy nikt nie bedzie protestowal przeciwko swojej wypowiedzi, a jesli chodzi o postep to wkrotce chinczycy przeniosa produkcje podkoszulek do polski, bo tylko na tym bedziemy sie znali, a moich przedmowcow zatrudnia jako portierow - pewna praca bez stresow i doplat

    Odpowiedz
  • NieoTakePolskie(2015-10-29 23:14) Zgłoś naruszenie 00

    jeszcze więcej miejsc pracy stworzyliby cykliści pedałujący, by napęðzać dynamo !

    Odpowiedz
  • buehehe(2015-10-29 22:08) Zgłoś naruszenie 00

    Po co nam germańskie wiatraki skoro mamy nasz węgiel? Aby znów paru cwaniaków sobie zarobiło? Won z UE!!

    Odpowiedz
  • Rusko-niemieckie kondominium na prawie kalego(2015-10-29 17:39) Zgłoś naruszenie 00

    Po dopłatach do węgla czas na jeszcze wyższe dopłaty do niemieckich lub duńskich wiatraków...
    Ceny prądu w niemczech i danii są absurdalnie wysokie więc trzeba je podnieść i w Polsce = "solidarność energetyczna" po niemiecku ?
    Wg danych der spiegel niemieckie gminy, które zainwestowały w wiatraki (farmy) ponoszą straty nawet w najlepszych lokalizacjach ponieważ fałszowano raporty pogodowe o wietrzności, które sponsorowały firmy od wiatraków = mega przekręt...
    Ten mega przekręt teraz ma być powtórzony w Polsce i całej UŁE by pewne firmy mogły zarobić...

    Odpowiedz