Wątpliwości władz grupy dotyczą ważności referendum strajkowego. Pozwy do sądu złożono wczoraj. W czwartek mają odbyć się kolejne negocjacje ze związkowcami. Decyzja o kroczącym strajku napłynęła do zarządu z delegatury w Tarnowskich Górach.

Solidarność: Strajk jest legalny

Nie będzie żadnych rozmów, a strajk będzie legalny - to odpowiedź związkowców z "Solidarności" na informacje przekazane przez zarząd PKP Cargo. Związki zawodowe planują strajk w spółce zajmującej się przewozami towarowymi, który rozpocznie się 9 listopada. Dziś władze spółki ogłosiły, że protest będzie sprzeczny z prawem. Uznały, że są wątpliwości związane z ważnością referendum strajkowego.

Według przedstawicieli spółki, rozmowy ze związkowcami mają być prowadzone w najbliższy czwartek. Henryk Grymel z "Solidarności" w rozmowie z IAR zdementował te informacje. Zaznaczył, że dalsze negocjacje nie mają sensu, ponieważ druga strona postępuje nieuczciwie.

Henryk Grymel zapewnił też, że protest się odbędzie zgodnie z planem, a zarząd nie ma prawa podważać jego legalności. Podkreślił, że prezes PKP Cargo przeszedł ze związkowcami przez wszystkie etapy sporu zbiorowego. Podpisał także protokół rozbieżności i zdaje sobie sprawę z tego, że protest jest legalny.

Związkowcy od lipca domagają się podwyżki płac o 250 złotych dla każdego pracownika. Zarząd zgodził się na 200 złotych.