Jak pisze „Rzeczpospolita”, ogłoszona niedawno sprzedaż SABMillera koncernowi Anheuser-Busch za 105 mld dol. to dla młodego Kulczyka ogromna szansa. Ma on bowiem w portfelu swojej spółki 3-procentowy pakiet akcji SABMillera o szacunkowej wartości 3 mld dol. Środki pozyskane ze potencjalnej sprzedaży tych udziałów umożliwią prezesowi Kulczyk Investments zdobycie kapitału na dalsze inwestycje.

>>> Czytaj też: Tak powstaje piwny OPEC. Gigantyczne przejęcie z imperium Kulczyków w tle

Jakie plany inwestycyjne ma syn Jana Kulczyka? W wypowiedzi dla „Financial Times”, Kulczyk powiedział, że połowa kwoty otrzymanej z transakcji zostanie wpompowana w branże chemiczną, energetyczną i infrastrukturalną. Oznacza to, że zyska przede wszystkim Ciech. Kulczyk chce wprowadzić spółkę na nowe rynki, szczególnie afrykańskie. Nie wyklucza też przejęć innych firm.

Sebastian Kulczyk przyznaje też, że fascynuje do sektor nowych technologii, a jego biznesowym idolem jest Elon Musk, prezes Tesla Motors. Zapowiada, że część pieniędzy z transakcji zainwestuje właśnie w akcje takich spółek jak Tesla, Google czy Apple.

Czytaj więcej w „Rzeczpospolitej”