Jak podaje niemiecki serwis focus.de w ciągu zaledwie dwóch miesięcy zamówienia na gaz pieprzowy wzrosły o 600 proc. a na dostawy trzeba już czekać kilka tygodni. Wszystko przez strach Niemców spowodowany najazdem imigrantów. Kai Prase, dyrektor zarządzający DEF-TEC Defence Technology, firmy, która jest jednym z głównych producentów środków odstraszających w Niemczech potwierdza serwisowi, że cały towar został już praktycznie wyprzedany. Ogromny napływ imigrantów spowodował w Niemczech przychozę strachu. Niemcy boją się aktów przemocy ze strony azylantów dlatego w niemieckim społeczeństwie rośnie niechęć wobec nich.

Wszystko dlatego, że imigranci chcą tworzyć "państwo w państwie", stwarzając przez to realne zagrożenie, z którym nie może poradzić sobie nawet policja. 

Jednocześnie dziennik "Die Welt" przypomina, że zarządcy schronisk domagają się coraz częściej zdecydowanej postawy władz wobec Niemców. W bieżącym roku zanotowano 104 ataków na schroniska dla azylantów. W 53 przypadkach doszło do podpaleń, jak donosi stołeczna „Die Welt” powołując się na dane Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA). Tymczasem w 2014 roku zanotowano 28 takich ataków.