"Jest to kwestia decyzji zarządu, która powinna nastąpić w perspektywie następnego tygodnia. Cały czas jestem zdania, że warto dokonać tej inwestycji, ponieważ kopalnia generowałaby bardzo zadowalające zyski przy wydobyciu 120-150 kg złota miesięcznie przy obecnych cenach kruszcu" - powiedział ISBnews Zambrzycki.

Podkreślił, że w projekcie kopalni złota w RPA spółka ma lokalnego partnera, który przejął kopalnię od syndyka, ale bez koncesji eksploracyjnej.

"Proces pozyskiwania tej koncesji trwał 24 miesiące i właśnie znalazł pozytywne zakończenie - koncesja została udzielona. Parametry wejścia do tej inwestycji mamy uzgodnione od dłuższego czasu" - wskazał prezes Mennicy.

Spółka posiada pakiet akcji Netii, planuje 3 inwestycje deweloperskie (biurowe i mieszkalne) w Warszawie, a także 2 kolejne potencjalne nowe projekty, o szczegółach których jest za wcześnie aby ujawniać, wskazał prezes Mennicy.

Reklama

"W efekcie w obliczu planowanych inwestycji cash flow spółki będzie 'wymagający'. Niemniej jednak pojawiają się różne możliwości" - powiedział Zambrzycki.

Według jego słów, chociażby samo finansowanie inwestycji w kopalnię złota rozłożyłoby się na nawet 24 miesiące i oprócz wstępnej inwestycji, uwzględniałoby spłatę długu do agencji państwowej, która wsparła wcześniej ten projekt.

Mennica Polska jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce i Europie. Planuje również inwestycje deweloperskie w Warszawie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.