"PKP S.A. sprzedała dawny ośrodek wczasowy w Prądocinie, w województwie kujawsko-pomorskim. Nieruchomość, położona około 10 km od Bydgoszczy, obejmuje w sumie trzy działki, których łączna powierzchnia wynosi 2,74 ha. Kwota sprzedaży ośrodka w Prądocinie wyniosła 1,19 mln zł. Dzięki transakcji, PKP S.A. ograniczyła również koszty związane z utrzymaniem nieruchomości" - czytamy w komunikacie. 

W sumie od początku roku PKP S.A. sfinalizowała transakcje sprzedaży dla 6 ośrodków wczasowych na terenie Polski: w województwie kujawsko-pomorskim: Prądocin i Sępólno Krajeńskie; w województwie pomorskim: Łeba i Nowęcin; w województwie śląskim: Wisła; w województwie wielkopolskim: Sieraków. Kwota, jaką spółka uzyskała ze sprzedaży wszystkich 6 nieruchomości przekroczyła 7 mln zł. 

Spółka rozstrzygnęła również postępowania na sprzedaż ośrodków w Piwnicznej-Zdrój, Węgierskiej Górce i Wieżycy. Ich sprzedaż może przynieść nawet 3,7 mln zł. Na nabywców wciąż czekają podobne nieruchomości w Augustowie, Lidzbarku, Międzyzdrojach, Niewieszach, Soli, Suścu i Zawadach.

"Dawne ośrodki wczasowe położone są w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Umiejscowienie w bezpośrednim sąsiedztwie gór, lasów czy jezior to główny walor takich nieruchomości. Atrakcyjne otoczenie zwiększa również możliwości przyszłego zagospodarowania terenu przez potencjalnego inwestora" - powiedział dyrektor zarządzający ds. nieruchomości Grzegorz Tomaszewski, cytowany w komunikacie. 

PKP S.A. to właściciel i zarządca jednej z największych baz nieruchomości w kraju. Spółka zarządza ok. 2,2 tys. dworców oraz ponad 100 tys. działek nieruchomościowych, z których ok. 10% ma potencjał komercyjny i jest przeznaczona na sprzedaż.