"Oczekujemy, że poziom capeksu w 2016 r. będzie porównywalny z tym, co zostanie odnotowane w tym roku. Zgodnie z planem będziemy wydawać na nasze wcześniej zadeklarowane projekty – Opole, Turów, Gorzów. Planujemy też rozwój w odnawialnych źródłach energii" - powiedziała Bartoś podczas prezentacji wyników spółki za III kwartał.

PGE może dokonać rewizji przyszłych wydatków inwestycyjnych w ramach przeglądu strategii, którego wyniki powinny być gotowe do końca roku.

"Rewizja capeksu to istotna część przeglądu strategii, pozostające wydatki mogą zostać zmodyfikowane w jego ramach" - dodała dyrektor finansowa.

Od początku 2015 r. PGE zrealizowała capex w wysokości 5,9 mld zł, co oznacza wzrost o 50% r/r. W ramach tej kwoty ponad jedna trzecią stanowiły wydatki na nowe projekty w segmencie wytwarzania.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.