Póki co nie ma również informacji by wśród ofiar byli Polacy. Z Polski płyną do Francji wyrazy współczucia, kondolencje złożyli m.in. prezydent i premier.

Rzecznik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego uspokaja, że w Polsce na razie nie ma zagrożenia terrorystycznego. Pułkownik Maciej Karczyński powiedział IAR, że ABW nadzoruje sytuację i sprawdza, co dokładnie wydarzyło się w Paryżu i jakie może mieć to konsekwencje dla naszego kraju. Karczyński zaznaczył jednocześnie, że sytuacja jest dynamiczna i jeśli pojawią się nowe informacje, to może być konieczna adekwatna reakcja.

W podobnym tonie wypowiedział się wcześniej koordynator ds. służb specjalnych Marek Biernacki. Jak zaznaczył, na razie nie ma podstaw do podnoszenia poziomu alarmu terrorystycznego. Zapewnił jednocześnie, że Francuzi mogą liczyć na wszelką pomoc ze strony polskich służb.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest "głęboko wstrząśnięte" serią zamachów terrorystycznych, do których doszło w Paryżu. "Przekazujemy szczere kondolencje bliskim ofiar i wyrazy solidarności ze społeczeństwem oraz władzami Francji. Nasze myśli są w tych trudnych chwilach z osobami, które ucierpiały w zamachach oraz z mieszkańcami Paryża i całej Francji" - czytamy w komunikacie podpisanym przez rzecznika MSZ, Marcina Wojciechowskiego.

Rzecznik wezwał też Polaków mieszkających w Paryżu i całej Francji, by zachowali szczególną ostrożność oraz stosowali się do poleceń władz. Wojciechowski podkreślił, że na tę chwilę nie ma informacji, by wśród ofiar zamachów byli Polacy. Zapewnił, że ambasada w Paryżu jest w stałym kontakcie z francuskimi władzami.

Prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło przekazali Francuzom kondolencje w związku z zamachami.

"Smutek, żal i gniew. Wyrazy współczucia Francuzów, zwłaszcza Rodzin które straciły najbliższych. Jesteśmy z Wami myślą, żalem i modlitwą" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Kondolencje przekazała także premier Beata Szydło. Jak podkreśliła we wpisie na Twitterze, "w tych chwilach musimy być razem".Według ostatnich doniesień w atakach terrorystycznych zginęło co najmniej 140 osób.

>>> Czytaj też: Seria zamachów na Paryż. Francja zamyka granice i wprowadza stan wyjątkowy