Jak mówił Schetyna, już teraz jest co najmniej 120 ofiar i wielu rannych i "te liczby mogą się zwiększyć". Zaapelował również do Polaków mieszkających we Francji, aby zachowali ostrożność i w miarę możliwości powiadamiali swoje rodziny, że wszystko jest w porządku.

Grzegorz Schetyna przekazał też kondolencje swojemu francuskiemu odpowiednikowi Laurentowi Fabiusowi. Szef MSZ podkreślił, że ataki w Paryżu pokazują jak wielkim złem jest terroryzm i jak trudna jest z nim walka. "Żadne miasto, żaden kraj nie mogą się czuć bezpieczne" - stwierdził Schetyna dodając, że to od współpracy między krajami Europy zależy, czy uda się skutecznie pokonać to zagrożenie. "Dziś wszyscy jesteśmy razem, dziś wszyscy jesteśmy Francuzami" - mówił. Minister zapewnił, że polskie placówki w Paryżu są gotowe udzielać pomocy. W polskim konsulacie został uruchomiony całonocny dyżur.

W związku z zamachami terrorystycznymi w Paryżu polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dla osób planujących wizytę we francuskiej stolicy. MSZ zaleca wszystkim osobom planującym podróż do lub z Paryża rozważenie aktualnego stanu bezpieczeństwa i kontakt z przewoźnikiem by potwierdzić możliwość wyjazdu.

Jednocześnie MSZ apeluje do Polaków przebywających w Paryżu o bieżące monitorowanie sytuacji bezpieczeństwa i bezwzględne stosowanie się do zaleceń sił porządkowych. MSZ przypomina, że władze francuskie wezwały mieszkańców stolicy do pozostania w domach.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje również, aby osoby udające się do Paryża rejestrowały się w systemie Odyseusz (odyseusz.msz.gov.pl). Pod tym adresem można zgłaszać swój wyjazd służbom dyplomacji konsularnej.
"Ostrzeżenie przed podróżą" to drugi z czterech poziomów zagrożenia, którym MSZ określa poziom bezpieczeństwa w innych państwach. Najpoważniejsze ostrzeżenia to komunikaty: "nie podróżuj" i "opuść natychmiast".