Chodzi o standardowe środki dla podwyższenia poziomu bezpieczeństwa.

O zaostrzonych rygorach poinformowała białoruska państwowa agencja prasowa "Biełta" .

Białorusini powinni liczyć się z wydłużeniem czasu przekraczania granicy, gdyż będą przeprowadzane dodatkowe kontrole na przejściach.

Według Aleksandra Ciszczenki, szefa służby prasowej białoruskich wojsk granicznych, niedługo również polska straż graniczna ma wzmocnić kontrole. Agencja prasowa Biełta poinformowała jednocześnie, że "Państwowy Komitet Graniczny Białorusi rekomendował obywatelom aby zrezygnowali z wyjazdów do państw Unii Europejskiej lub wybrali bardziej odpowiedni czas dla przekraczania granicy".

Ukraina wzmacnia procedury bezpieczeństwa

Ukraina wzmacnia procedury bezpieczeństwa w związku z wydarzeniami we Francji. Poinformował o tym prezydent Petro Poroszenko. Szczególnie pilnowane mają być węzły komunikacyjne i inne miejsca, w których gromadzą się Ukraińcy.

Prezydent Ukrainy odbył naradę z szefami struktur siłowych, policji, służby bezpieczeństwa i wywiadu. Petro Poroszenko polecił, aby służby te przyłożyły najdalej idących starań w celu zapewnienia spokoju i stabilności. Prezydent poinformował, że reżim bezpieczeństwa wzmocniony będzie na lotniskach, w centrach miast i na granicach państwa. Jak dodał, ukraińska władza będzie działała zdecydowanie i efektywnie w celu zapewnienia bezpieczeństwa swoim obywatelom. Ukraiński prezydent wyraził dziś swoją solidarność z francuskim narodem. Jak podkreślał, Ukraina w Donbasie również zmaga się z terroryzmem i broni europejskich wartości.

>>> Czytaj też: Seria zamachów na Paryż. Francja zamyka granice i wprowadza stan wyjątkowy