W wydanym oświadczeniu prokurator poinformował, że jeden z zamachowców był wcześniej postawiony w stan oskarżenia pod zarzutem działalności terrorystycznej. Drugi był w październiku w Grecji. "Ustaliliśmy to na podstawie odcisków palców, pobranych podczas kontroli w Grecji w październiku 2015 roku" - napisano w oświadczeniu. Jednak nadal są wątpliwości co do tego, czy znaleziony przy jego ciele paszport na nazwisko Mohammada Al Ahmada, urodzonego 10 września 1990 w Idlib w Syrii, jest autentyczny.

Drugi zidentyfikowany terrorysta to zamachowiec-samobójca, który wysadził się w powietrze w sali koncertowej Bataclan, w której zginęło co najmniej 89 osób. Nazywa się Samy Amimour, urodził się 15 października 1987 w Paryżu. "Był on znany wymiarowi sprawiedliwości- został postawiony w stan oskarżenia 19 października 2012 za udział w organizacji terrorystycznej i poddany kontroli sądowej" - czytamy w komunikacie wydanym przez francuską prokuraturę.

Samy Amimour przestał przestrzegać kontroli sądowej jesienią 2013 roku. Wydano za nim międzynarodowy list gończy. Rano zatrzymano trzech członków jego rodziny.
Do tej pory zidentyfikowano pięciu z z siedmiu zabitych terrorystów.

W piątkowych zamachach w Paryżu zginęło 129 osób, trzy dalsze zmarły wczoraj w szpitalach. Ponad 350 osób zostało rannych.

>>> Czytaj też: Francja bierze odwet. Myśliwce bombardują bastion Państwa Islamskiego w Syrii