"W 2016 r. spółka spodziewa się kolejnych wzrostów sprzedaży wynikających z uruchomienia środków na zakup sprzętu rolniczego z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, którego budżet wyniesie 13,5 mld euro oraz realizacji zawartych kontraktów zagranicznych" – podano w komunikacie.

W okresie I-III kw. 2015 r. spółka miała przychody ze sprzedaży w wysokości 214,13 mln zł w porównaniu z 131,82 mln zł rok wcześniej.

Ursus zamierza nadal rozwijać kontakty i relacje z partnerami handlowymi w celu pozyskania kolejnych zamówień. Istotnym partnerem są firmy działające na rynkach skandynawskich i wschodnich oraz w takich krajach jak Czechy, Słowacja, Węgry, Belgia, Holandia, Słowenia i Chorwacja, gdzie eksportowane są wyroby z pełnej oferty, podano również.

"Spółka podejmuje działania na rzecz odbudowy pozycji marki na rynkach pozaeuropejskich, szczególnie na rynkach afrykańskich" - czytamy dalej.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.