Po południu żandarmeria ewakuowała jeden z terminali Dworca Liońskiego na wschodzie Paryża. Powodem był pozostawiony samotnie pakunek. Ruch pociągów był sparaliżowany przez kilkadziesiąt minut. To nie pierwszy przypadek paniki we francuskiej stolicy. W niedzielę wystrzały petard spowodowały ucieczkę kilkuset osób z placu Republiki. Co najmniej dwie restauracje zostały zdemolowane.

Jak informuje z Paryża specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, choć w miejscach zamachów częściowo przywrócono już ruch samochodów, paryżanie nadal obawiają się ataków i trudno im wrócić do normalności. Każdy, nawet najmniejszy komunikat w metrze powoduje konsternację pasażerów. Niektórzy w ogóle zrezygnowali z przejazdów podziemną kolejką.

Merostwo Paryża poinformowało, że planowana na jutro inauguracja bożonarodzeniowej iluminacji na Champs Elysees została odwołana. Powodem są bliżej nieokreślone względy bezpieczeństwa.

Władze Francji podają też, że w ostatnim czasie odnotowano o 30 procent więcej telefonów na specjalny numer alarmowy służb bezpieczeństwa.

W piątkowych zamachach w Paryżu zginęło 129 osób, a ponad 350 zostało rannych. Do tej pory udało się zidentyfikować ciała 117 ofiar.

>>> Czytaj też: Szykowano kolejny zamach? Mecz Niemcy-Holandia odwołany, a stadion w Hanowerze został ewakuowany