"Jesteśmy nadal nastawieni na przeniesienie notować z NewConnect na rynek główny GPW. Planujemy rozpocząć ten proces przed końcem roku. Uważamy, że przeniesienie pomoże nam zwiększyć świadomość i zwiększy liczbę potencjalnych inwestorów. Planujemy pozyskać dodatkowy kapitał w Polsce na dalszy wzrost naszych przychodów, na inicjatywy marketingowe oraz komercyjny rozruch naszego nowego procesu produkcji Tc-99m w Europie. Ściśle współpracujemy z doradcami bankowymi, aby podjąć niezbędne kroki dla przeniesienia notowań" - powiedział Belcher w wywiadzie dla ISBnews.

Podkreślił, że spółka planuje także dual-listing na giełdzie Nasdaq, aby zwiększyć swoją ekspozycję w amerykańskiej społeczności inwestorskiej oraz odbiór swojej technologii na rynkach kapitałowych w USA.

"Nasza spółka-matka - Perma-Fix Environmental Services Inc. jest już notowana na Nasdaq i ma doświadczenie związane z notowaniem i wymaganiami regulacyjnymi. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji co do ostatecznego terminu" - powiedział prezes Perma Fix.

Perma-Fix Medical, Inc. z siedzibą w Atlancie, stan Georgia, USA, jest podmiotem zależnym spółki giełdowej Perma-Fix Environmental Services, notowanej na rynku Nasdaq. Spółka powstała w celu opracowania nowej technologii pozyskiwania Technetium-99 (Tc-99m), najczęściej używanego do celów medycznych izotopu na całym świecie, uzyskania zatwierdzenia Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków oraz innych formalnych pozwoleń, oraz komercjalizacji tej technologii. Oczekuje się, że nowy proces technologiczny, który wykorzystuje molibden do wyprodukowania Mo-99 i rozpadu Tc-99m przyczyni się do rozwiązania problemu niedoboru Tc-99m na świecie ze względu na niższy koszt technologiczny oraz brak konieczności wykorzystania materiałów stosowanych do produkcji broni masowego rażenia dotowanych przez rząd.