Jego zdaniem premier Beata Szydło poruszyła kilka ważnych spraw. Jedną z nich jest brak transportu kolejowego w coraz większej liczbie gmin. Ekspert przyznał, że likwidacja wielu połączeń kolejowych spowodowała, że niektóre części kraju zostały pozbawione komunikacji publicznej. A to może doprowadzić do wykluczenia społecznego mieszkańców tych regionów. Zdaniem Furgalskiego, wypowiedź premier Beaty Szydło może być odczytana jako chęć kontynuacji reform w spółce Przewozy Regionalne. Może to oznaczać zapowiedź rozbudowy siatki połączeń lokalnych.

Ekspert zwrócił też uwagę na zapowiedź poprawy wydawania środków unijnych. Zaznaczył, że na złym zarządzaniu unijnymi pieniędzmi straciła już polska kolej. Furgalski ocenił, że deklaracje byłej minister infrastruktury o tym, że Polska nie straciła ani jednego euro z dotacji, są nieprawdziwe.

Według Adriana Furgalskiego ważnym zadaniem dla rządu będzie też poprawa współpracy państwowych instytucji z firmami wykonującymi prace drogowe, czy też na kolei. Ekspert zwraca uwagę że była to jedna ze słabszych stron poprzednich rządów. 

>>> Czytaj też: Tanie mieszkania, 500 zł na dziecko, niższy CIT, wyższe płace. Najważniejsze obietnice z expose Beaty Szydło