Polska kupuje ropę od terrorystów? To propaganda Moskwy

23 listopada 2015, 17:35 | Aktualizacja: 23.11.2015, 18:54
Tylko na Forsal.pl

Rosja próbuje przedstawiać dostawy ropy z Bliskiego Wschodu w negatywnym świetle, ostrzegając, że surowiec z tego regionu może pochodzić od Państwa Islamskiego - zwraca uwagę w komentarzu dla Forsal.pl Wojciech Jakóbik, analityk sektora energetycznego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (24)

  • jjjk(2015-11-23 19:13) Zgłoś naruszenie 22

    nie wiem kto jest wiekszym morderca isis czy putin zamordowal znacznie wiecej ludzi na ukrainie i nie tylko

    Odpowiedz
  • Hex(2015-11-23 19:34) Zgłoś naruszenie 11

    niezła już desperacja u kacapów XD

    Odpowiedz
  • wowa(2015-11-23 20:22) Zgłoś naruszenie 32

    W zasadzie maja rację, jeśli Rosję uznać za kraj terrorystyczny

    Odpowiedz
  • Oto jest pytanie(2015-11-23 20:54) Zgłoś naruszenie 20

    cały swiat już wie kto wyhodował talibów w Afganistanie i wyposażył ich w broń oraz nauczył ich obsługi. Teraz p. Jakóbik informuje na w artykule, kto zorganizował i wyposażył w broń tzw. kolorowe rewolucje. Wg. mnie p. Jakóbik nie jest analitykiem sektora energetycznego jeżeli uważa, że 40 tys.baryłek ropy dziennie (tj. ok. 5,5 tys ton na dobę) może wpłynąć na ceny ropy na rynku europejskim. 40 tys. baryłek/dziennie to 8% ropy przerabianej dziennie przez polskie rafinerie. Nasuwa się pytanie, kim jest p. Jakóbik.

    Odpowiedz
  • zenada(2015-11-23 21:09) Zgłoś naruszenie 20

    "Rosjanie, którzy rozpraszają swoją uwagę atakami na opozycję demokratyczną w Syrii, wspieraną przez Zachód". Przecież ta demokratyczna opozycja która finansowo i zbrojeniowo wspiera zachodnia koalicaja składa się z trzech grup bojowych: FAS (umiarkowana organizacja terrorystyczna, jeżeli tak to można nazwać, bo dokonują egzekucji cywilów tylko raz na jakiś czas), Al-Nusry (radykalna organizacja terrorystyczna, komórka Al-Kaidy w Syrii) oraz Frontu Islamskiego (skrajnie radykalna organizacja terrorystyczna).

    Odpowiedz
  • Pierre d'Olais-Teau(2015-11-23 23:20) Zgłoś naruszenie 32

    Rosja ma rację. Polska kupuje ropę od największych zbrodniarzy w historii, Rosjan

    Odpowiedz
  • aaa(2015-11-24 01:42) Zgłoś naruszenie 10

    "Bombardowania rozpoczęły się w październiku. Najbardziej spektakularna akcja odbyła się 16 listopada, kiedy USA zdjęły 116 cystern z ropą naftową z 295 pojazdów zebranych w konwoju." - to jakieś jaja ?!
    Najbardziej spektakularna akcja i 39 % skuteczności ? To jaka skuteczność była wcześniej ?
    To nasi decydenci liczą na ochronę Polski przez USA - mocarstwo militarne ?
    Sądzę , że nasi motolotniarze mieliby 100% skuteczności, rzucając w cysterny kamieniami. Ale zaklinam władze Polski - nie mieszajcie nas w te brudne rozgrywki !

    Odpowiedz
  • astron 24.11.2015(2015-11-24 09:33) Zgłoś naruszenie 21

    Do Pierre d'Olais-Teau, może byś poszedł do szkoły i się trochę pouczył. USA po zakończeniu II wojny światowej rozpętały 201 konfliktów/wojen/, w których jak do tej pory zginęło 30 milionów ludzi. Te dane są na portalach amerykańskich, więc jak chcesz sobie cos popisać , to pierwsze dobrze poczytaj na dany temat.

    Odpowiedz
  • mik(2015-11-24 09:48) Zgłoś naruszenie 11

    tekst zwiera mieszaninę faktów, półprawd,. pobożnych życzeń i błędów ortograficznych.
    Przykładowo - "Zimna Wojna" to nie jest nazwa terytorium czy okresu historycznego, piszemy mała literą.

    Fraza "Rosjanie, którzy rozpraszają swoją uwagę atakami na opozycję demokratyczną w Syrii, wspieraną przez Zachód" jest bezdennie kretyńska - Rosja nie "rozprasza swojej uwagi" atakami na cokolwiek, tylko poprawia swoja pozycję geopolityczną.

    Autor sam sobie przeczy, piszą z jednej strony o "opozycji demokratycznej w Syrii wspieranej przez Zachód", a parę akapitów dalej o "opozycji hodowaną przez Zachód". Ta druga wersja jest prawdziwa, ta pierwsza nie, bowiem "opozycja" wobecAsada niewiele ma wspólnego z demokracją...

    Odpowiedz
  • artur(2015-11-24 12:52) Zgłoś naruszenie 01

    Zamienił stryjek siekierę na kijek. Rosjanie nie są lepsi od Kurdów. Kurdowie walczą o wolność a Rosjanie wspierają terroryzm w Syrii.

    Odpowiedz
  • Kropqa(2015-11-24 15:40) Zgłoś naruszenie 21

    Zdecydowanie Putin próbuje siać zamęt w całej Europie. To jest kolejny krok świetnie przemyślanej strategii. Na linii frontu gdzie jest największe w tej chwili napięcie. Wystarczyło tylko poświęcić jeden samolot a cała Europa będzie się trzęsła w Fasadzie. A o co chodzi chodz?i o rope! żeby ceny wzrosły a ISIS też na tym zyska. Bo Europa na wyższych cenach ropy zyskuje, rachunek prosty. Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze.
    Polacy nie dajmy się manipulować. Myślmy! Kochajmy! Czujmy!

    Odpowiedz
  • Мих(2015-11-24 17:13) Zgłoś naruszenie 10

    хватит дурить людям голову бредом про наличие оппозиции-это тот же ISIS -под другим соусом,хватит болтологии про меркантильные интересы Путина,террористы людей убивают по всему миру,в том числе и русских,а вы опосредованно,через Турцию получаете дешевую нефть от ISIS

    Odpowiedz
  • no tak(2015-11-24 18:13) Zgłoś naruszenie 32

    Polska nawet d-py by dała Capowi , żeby tylko zrobić na złość Rosji

    Odpowiedz
  • Szysh(2015-11-24 21:47) Zgłoś naruszenie 10

    "...Najbardziej spektakularna akcja odbyła się 16 listopada..." Amerykańska akcja bombardowania konwojów została zilustrowana w telewizjach amerykańskich wideoklipami z rosyjskich ataków na takie konwoje. Pytanie: co po amerykańsku oznacza "spektakularna"? To samo co "niezauważalna"? Jeżeli w ogóle była (po półtora roku "akcji" przeciwko IS).

    Odpowiedz
  • KK(2015-11-24 23:46) Zgłoś naruszenie 34

    Do Wojciecha Jakóbika : Ja prosty człek powiem ci ukropku jedno - Oczernianie Rosji , nawet w na pozór inteligentny sposób , wskazuje jedynie na twój imbecylizm . Polak nie łyka twojego kitu . Daruj sobie antyruską usraelską propagandę , bo jedynie się błaźnisz . Nawet jeśli wysmradzasz swoje teorie na pro ukropim portalu , to i tak prawdy nie zakłamiesz ; nie zmienisz i nie złagodzisz . Prawda jest jedna i każdy Polak ją zna ... bo latami każdy z nas potrafił ją szukać ale i blokować szmatławe wypociny takich jak ty . :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polska nie ma prawa do taniej Ropy(2015-11-26 12:37) Zgłoś naruszenie 10

    Polska ma kupować tylko drogo i za akceptacją odpowiednich czynników.

    Jak to może być? Nie dość, że Gaz (na szczęście będzie drogo bo z Kataru) to teraz Ropa.

    Odpowiedz
  • demokratka(2015-11-28 17:10) Zgłoś naruszenie 11

    Do KK wpis 15 - tylko pogratulowac inteligencji i wychowania! z jakiej dyktatury sie wywodzisz, bo reagujesz na inne zdanie niz swoje jak terrorysta! Rosja jest plajte i bedzie atakowac wszystko i wszystkich by utrzymac sie u steru - a Ty nie wypowiadaj sie wogole - bo rzeczywiscie obnizasz tu poziom i wolnosc slowa i wpisow!

    Odpowiedz
  • Romek(2015-11-30 10:24) Zgłoś naruszenie 31

    To calkowita prawda, ta rope mozna kupic na LUKOIL :)

    Odpowiedz
  • gość(2015-12-01 08:32) Zgłoś naruszenie 31

    Ale to prawda. Polska kupuje ropę od Putina który terroryzuje Ukrainę i inne państwa. Choć raz Moskwa mówi prawdę.

    Odpowiedz
  • gmo niszczy jelita(2015-12-03 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    a może tak zakazac wjazdu do miast spalinowych kopciuchów u nas jak w Szwecji i kopenchadze i sami polacy się przerzuca na elektryki ? po co spnsorowac rosje czy arabow ? nastawiac wiatrakow i mamy darmowy prad do grzania oświetlania mieszkan i ladowania samochodow

    Odpowiedz