Beata Szydło przyznała, że w programie PiS jest postulat o powołaniu województwa środkowopomorskiego, ale w tej sprawie najpierw powinni wypowiedzieć się mieszkańcy tego regionu. "Jeżeli będzie taka wola mieszkańców, będziemy to mogli realizować, ale nie jest to naszym priorytetem" - powiedziała premier. Jak dodała, jest za to szansa na pozyskanie środków unijnych na rozwój pozawarszawskiej części województwa mazowieckiego.

"W naszej ocenie istnieje taka możliwość, żeby pozyskać środki z Unii Europejskiej na wsparcie województwa mazowieckiego, gdyby ono powstało i gdyby takie zgłoszenie się odbyło, ale to są kwestie formalne" - powiedziała premier, zapewniając, że szczegółowe informacje w tej sprawie będzie mógł przedstawić Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju.

Beata Szydło poinformowała również, że dojdzie do szybkiej wymiany wojewodów. "W tej chwili czekam na rozmowę z panem ministrem Błaszczakiem. Spływają wnioski i jak najszybciej będziemy tych zmian dokonywać" - wyjaśniła szefowa rządu.

Zgodnie z prawem, premier powołuje i odwołuje wojewodów. Szef rządu jest też przełożonym wojewody, uprawnionym do kierowania do niego zarządzeń i poleceń.

>>> Czytaj też: Współpraca atomowa z Chinami? Jest reakcja prezydenckiego ministra