"Trzeci kwartał był w miarę zgodny z naszymi oczekiwaniami, narastająca sprzedaż jest zbieżna z oczekiwaniami. Zakładamy, że uzyskamy zapowiadane skonsolidowane przychody na poziomie ok. 750 mln zł" - powiedział Janik podczas konferencji prasowej.

"Na dzisiaj zakładamy utrzymanie sprzedaży [w 2016 r.] na poziomie zbliżonym do 750 mln zł, tak jak w tym roku" - powiedział także dyrektor finansowy spółki.

W okresie I-III kw. br. Mostostal Zabrze miał 561,18 mln zł skonsolidowanej sprzedaży. Na sam III kw. przypadało 214,31 mln zł.

Janik poinformował także, że nakłady inwestycyjne w 2016 r. będą na poziomie podobnym do tegorocznych i znajdą się w przedziale 15-20 mln zł.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. Skonsolidowane przychody Mostostalu Zabrze sięgnęły 862 mln zł w 2014 r.