"Zadaniem Security Operations Center jest umożliwienie naszym klientom reagowania na cyberzagrożenia. Z jednej strony, inżynierowie w SOC doradzają klientom w obszarze technologii, rozwiązań i produktów. Z drugiej, pomagamy im chronić zasoby przed cyberatakami i odpowiadamy na incydenty bezpieczeństwa. SOC uzupełnia już istniejące możliwości ochrony u klienta" - powiedział Mikołajczyk, cytowany w komunikacie.

>>> Czytaj też: "Polska będzie pokazana jako wzorcowy kraj". Co Warszawa przygotowała na konferencję klimatyczną?

Security Operations Center jest częścią Cisco Global Services Center w Krakowie, które świadczy usługi wsparcia technicznego i biznesowego dla klientów, partnerów oraz pracowników Cisco, obejmując zakresem działań takie obszary jak Consulting and Technical Services, Cloud and Managed Services, Global Business Services, finanse czy IT, podkreślono w materiale. 

"Security Operations Center pracuje w synergii z Network Operations Center (NOC), otwartym w styczniu 2015 roku i również zlokalizowanym w kampusie Cisco w Krakowie. Inżynierowie pracujący w Cisco NOC proaktywnie monitorują stan sieci i infrastruktury programowej klientów, natychmiast reagując na wszelkie wykryte incydenty i problemy" - czytamy dalej.

Cisco Security Operations Centers świadczą szeroki zakres usług, od monitorowania i zarządzania po kompleksowe rozwiązania bezpieczeństwa, które mogą być dopasowywane do potrzeb klientów, takie jak np. Cisco Active Threat Analytics oraz Hosted Identity Services, podano również.

"Cisco posiada obecnie na świecie trzy Security Operations Centers, zlokalizowane w strategicznych miejsach: Polsce, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Taka struktura pozwala Cisco na całodobowe dostarczanie usług związanych z bezpieczeństwem IT w modelu 'follow the sun', czyli niezależnie od tego, w jakiej strefie czasowej zlokalizowani są klienci" - czytamy dalej.

Cisco to - notowana na Nasdaq - globalna firma działająca w dziedzinie rozwiązań sieciowych.

>>> Czytaj też: Trwa czarna seria polskiej zbrojeniówki. Program Gepard może zostać wstrzymany