Morawiecki: Nie będziemy zamykać kopalń. Chcemy pomóc Górnemu Śląskowi

14 grudnia 2015, 12:40 | Aktualizacja: 14.12.2015, 13:01
Źródło:IAR

Nie będziemy zamykać kopalń - deklaruje wicepremier Mateusz Morawiecki. "Nie doceniamy poprawy efektywności naszego górnictwa" - przekonywał minister rozwoju, który przebywa w Wilnie w związku z otwarciem polsko-litewskiego mostu energetycznego.

Reklama

Komentarze (10)

  • Karol(2015-12-14 13:35) Zgłoś naruszenie 132

    Zdaje sie, ze juz pomogliscie skupujac haldy wegla przy spadajacych jego cenach. Prosze to robic na wlasny rachunek panie od rozwoju a nie na nasz, bo my sami chcielibysmy rozkrecic jakis biznes i nie liczymy na dotacje.

    Odpowiedz
  • Karol(2015-12-14 13:47) Zgłoś naruszenie 122

    Jesli ten czlowiek mial uspokoic rynki, to trzeba sie bedzie z tad ewakuowac ?

    Odpowiedz
  • Arek(2015-12-14 14:18) Zgłoś naruszenie 100

    Jak pomóc górnikom. Oddać im kopalnie za przysłowiową złotówkę od razu będą ciąć koszty tzn zwalniać ludzi. PRYWATYZACJA. A co robi Pis, dołącza kopalnie do RWE, Enea każe kupować drogi węgiel. A kto za to będzie płacił MY kochani.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obserwator(2015-12-14 14:10) Zgłoś naruszenie 102

    Kiedy dotrze do nich że węgiel to przeszłość? Będą grzebać w tej ziemi jak na powierzchni coraz więcej wiatraków i paneli słonecznych. W Anglii dawno to zrozumieli, my jesteśmy gorszego sortu.

    Odpowiedz
  • Hex(2015-12-14 13:21) Zgłoś naruszenie 100

    "Chcemy pomóc Górnemu Śląskowi" 0.0 pomoc najbogatszemu rejonowi Polski, fantastyczna gospodarność o.0 "Jego zdaniem, proces poprawy efektywności zachodzi wolniej niż spadek cen węgla." gdyby nie spadek cen węgla, to moloch Kompania Węglowa dalej by trwał w tym samym błogostanie, ani myśląc o poprawie efektywności, dumnie wychodząc na zero, ceny poleciały w dół i nagle kolejny rok z rzędu ponad miliard zł straty i do niedawna widmo katastrofy na własne życzenie, do niedawna, bo już Szydłowa organizuje interwencyjne skupy węgla ze środków które na obronność miały pójść

    Odpowiedz
  • Mandy(2015-12-14 15:00) Zgłoś naruszenie 71

    Ile ton wegla wypada w polskim gornictwie na jednego zatrudnionego. Z tego co slyszalem od dyrektora polaka w australijskiej kompanii ktora ma budowac kopalnie na lubelszczyznie kolo Rejowca jest 9-13 razy mniejsza niz tam lub w USA. Wiec jak maja przetwrac na rynku?

    Odpowiedz
  • kibic(2015-12-14 15:42) Zgłoś naruszenie 41

    Czyli zwąchole już dostają zapłatę za poparcie pis i ich już dawno "gotowych" ustaw, które to p.Szydło miała w teczce...a tak swoją drogą to jest kolejny wywiad w którym ten gość mówi tak aby nic konkretnego nie powiedzieć.

    Odpowiedz
  • ed55(2015-12-14 17:17) Zgłoś naruszenie 11

    a ja pierdole slask

    Odpowiedz
  • grand(2015-12-14 20:02) Zgłoś naruszenie 11

    PiS-obiecało górnikom- że nie zlikwiduje im kopalń! Ale jakim kosztem ?- z naszych podatków !! Mają kilka mld zadłużenia- myślą , że tak zawsze będzie ! A świat idzie do przodu- ogranicza zużycie węgla- bo to z niego jest największe zanieczyszczenie środowiska (efekt cieplarniany)! Do 2050r. zużycie węgla, świat ma zmniejszyć o połowę! I co wtedy z górnikami- dalej będą szantażować Polaków? Rząd - każdy- musi przestawić gospodarkę na inną politykę energetyczną, w tym energetykę jądrową iodnawialną - inaczej się nie da-bo po prostu zabraknie energii. ! A wtedy Polska cofnie się o kilka dekad !!! Ale to będzie zmartwienie moich następców !!!!

    Odpowiedz