"Zawarcie umowy przyrzeczonej jest uzależnione od spełnienia się warunków zawieszających uzgodnionych w umowie przedwstępnej, w szczególności uzyskania przez Eurocash zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów" - czytamy w komunikacie.

"Rozwój formatu dystrybucji alkoholu jest dla naszej Grupy ważnym elementem wzmacniania i poprawy konkurencyjności niezależnych sklepów, gdyż jest to dla nich kluczowa kategoria, pozwalająca na konkurowanie ze sklepami wielkoformatowymi zarówno asortymentem, jak i ceną" - powiedział prezes Grupy Eurocash Luis Amaral, cytowany w komunikacie.

PDA zajmuje się dystrybucją alkoholi poprzez punkty rozmieszczone w województwach łódzkim, małopolskim, mazowieckim i świętokrzyskim. Zgodnie z uzyskanymi informacjami, łączna sprzedaż PDA w 2014 r. wyniosła ok. 268 mln zł, podano w komunikacie.

"Nabycie udziałów w PDA stanowi kolejny element polityki akwizycyjnej Grupy Eurocash. Transakcja ta umożliwia dalszy rozwój Grupy Eurocash w segmencie dystrybucji alkoholi oraz potencjalny wzrost przychodów Grupy Eurocash" - czytamy dalej.

Reklama

"Po ostatecznej realizacji umowy będziemy kontynuować rozwój struktur PDA w ramach Grupy Eurocash. W szczególności zależy nam na rozwoju struktur handlowych, które docelowo będą mogły korzystać z narzędzi obecnie rozwijanych przez Eurocash" - dodał Amaral.

>>> Czytaj też: EDF Paliwa wypowiedział Bogdance wieloletnią umowę sprzedaży węgla

Grupa Eurocash to największa polska grupa zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (FMCG). W ramach prowadzonych przez Grupę Eurocash sieci franczyzowych i partnerskich skupionych jest około 13 tysięcy niezależnych sklepów detalicznych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.